Quantcast

Přelaďte parabolu z 80E na 85E, žádá abonenty Viva TV

| Martin Vyleťal | tisk

Společnost Orion Express, provozovatel ruské satelitní placené televize Viva TV, začala upozorňovat své klienty na nutnost přeladění paraboly ze satelitu Express AM2 z pozice 80°E na družici Intelsat 15 na pozici 85,2 st. východně.

Na jednom ze dvou transpondérů Viva TV se objevil nekódovaný promo kanál, který obsahuje všechny praktické informace pro klienty této platformy. V promo spotu je informace o zredukování nabídky paketu Viva TV na 80°E na 23 programů k 15.6.2010 a také podstatná informace: ukončení šíření programů Viva TV na pozici 80°E k 1.7.2010.

Přelaďte parabolu z 80E na 85E, žádá abonenty Viva TV
▲ Přelaďte parabolu z 80E na 85E, žádá abonenty Viva TV

technické parametry promo kanálu Viva TV:

• Express AM2 (80°E), freq. 11,044 GHz, pol. H, SR 44950, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

Klienti Viva TV mají jako náhradu za končící službu platformu Kontinent TV, kterou také provozuje Orion Express. Ta je od února vysílána z nedalekého satelitu Intelsat 15 na pozici 85,2 stupně východně. Abonent si musí přeladit parabolu o 5,2 stupně východně. Přístupové karty zůstávají původní (nemění se).

Důvodem ukončení provozu paketu Viva TV na 80°E je nevyhovující technický stav ruského satelitu Express AM2, který již není možné využívat pro DTH službu. Kvůli technickým problémům není satelit schopný pracovat 24 h denně 7 dní v týdnu ale pouze přes den.





Reklama




Vybrané články