Quantcast

ČRa spustí z Kleti digitálně také regionální TV RTA Jižní Čechy

| redakce | tisk

České Radiokomunikace spustí z jihočeské Kleti od 1. července 2010 digitální televizní vysílání regionální televizní stanice RTA pro Jihočeský kraj. Tato stanice sdílí kmitočet s celoplošnou televizí Prima a bude vysílat v pravidelných časech v rámci multiplexu 2, na 39. kanále.

Poslední červnový den by mělo dle TPP dojít k ukončení analogového vysílání v územní oblasti Českých Budějovic, pod kterou spadá i vysílač velkého výkonu Kleť. Od 1. července 2010 tedy bude možné naladit všechny programy druhého multiplexu (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov) pouze v digitální kvalitě. Navíc se k tomu přidává i digitální vysílání regionální televize RTA pro oblast jižních Čech.

Spuštění regionální TV v digitálním multiplexu ze stanoviště Kleť umožní divákům sledovat lokální zpravodajství ve vyšší kvalitě, ale také se díky lepšímu pokrytí signálem dostane tento program k více obyvatelům tohoto území,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

Jsme rádi, že od července budou moci diváci sledovat naše pravidelné VYSÍLÁNÍ o aktuálním dění v jejich kraji v digitální kvalitě,“ komentuje spuštění jednatel společnosti RTA JIŽNÍ ČECHY Jan Berka, a dodává: „Naše dvacetiminutové VYSÍLÁNÍ na TV Prima zůstane i v multiplexu ve stejném čase, jak jsou diváci zvyklí, a to od 17:40 do 18:00“.

zdroj: ČRa

Reklama
Vybrané články