Quantcast

Bulharská NBT volně na satelitu Thor 6

| redakce | tisk

Nova Bulgarska Televizija (NBT) zahájila FTA vysílání na satelitu Thor 6 (0,8°W). Stanice je šířena na kmitočtu 11,977 GHz, pol. V. Zahájení distribuce NBT v FTA verzi na pozici 0,8°W je poměrně velké překvapení. Před několika měsíci řada bulharských FTA programů opustila tuto pozici.

Většina bulharských stanic se přesunula na družici Intelsat 12 (45°E) - jedná se o stanice Rodina TV, Skat TV, Heros TV, BG TV, Latina F, City TV a Tiankov TV.

NBT vysílá 24 hodiny denně všeobecný program. Televize se zaměřuje hlavně na byznysové informace země. Stanice také přináší publicistické pořady, zpravodajství z politiky, ekonomiky a společenského života. Dále vysílá seriály, hudbu, dokumentární filmy a poradny.

technické parametry:

• Thor 6 (0,8°W), freq. 11,977 GHz, pol. H, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK

Ze stejného transpondéru se vysílají i další programy z Bulharska - M Sat, Planeta TV a Ring TV ale všechny jsou kódované systémem Conax.

NBT zahájil FTA vysílání v březnu letošního roku. Signál stanice byl odkódován na satelitu Astra 3B (23,5°E) v rámci bulharské pay-tv služby Satellite BG. Vysílání je šířeno na freq. 12,051 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články