Quantcast

42E: Startuje turecká FTA verze Disney Channel

| redakce | tisk

Ve čtvrtek 12.1.2012 startuje na tureckém trhu nekódovaná mutace Disney Channel Turkey. U příležitosti startu FTA verze stanice se bude ve stejný den konat v Nişantaşi City v Istanbulu párty, na kterou je pozváno 400 hostů ze světa obchodu a zábavního průmyslu.

Disney Channel Turkey bude produkovat první turecký sitcom pod názvem "Zil Çalınca" (When the bell rings).

"Naši hosté jsou velmi rádi, že Disney Channel startuje satelitní vysílání v Turecku," řekl před startem Sinan Ceylan, regionální ředitel Walt Disney Company pro Turecko, Řecko a Kypr.

Disney Channel Turkey bude zaměřen na děti ve věku od dvou do 14 let a jejich rodiny. Diváci se mohou těšit na epizody se seriálu "Wizards of Waverly Place", "Suite Life of Zack & Cody" a "Lemonade Mouth".

Vysílání turecké mutace Disney Channel je možné přijímat i v regionu střední Evropy ze satelitu Türksat 2A na pozici 42°E. Stanici je možné naladit již nyní - vysílá promo materiály. Kanál vysílá z transpondéru ve východním svazku, což znamená, že na našem území je zapotřebí parabola od průměru 120 cm. Turecká mutace je další FTA verzí Disney Channel, kterou mohou satelitní diváci sledovat. Připomeňme, že koncem loňského roku bylo zahájeno vysílání televize Kanal Disney - nové ruské mutace, kterou lze FTA sledovat na pozici 53°E s parabolami malých rozměrů - více zde.

42E: Startuje turecká FTA verze Disney Channel
▲ 42E: Startuje turecká FTA verze Disney Channel

technické parametry - Disney Channel Turkey:

• Türksat 2A (42°E), freq. 12,015 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, service ID 7, video PID 165, audio PID 166

zdroj: Rapid TV News, vl. info

Reklama
Vybrané články