Regionální televize chtějí druhou veřejnoprávní TV
| redakce | tiskAsociace regionálních a lokálních televizí (ARLT) prosazuje založení tzv. Druhé veřejnoprávní televize. Měla by vzniknout ze stávající fungující sítě regionálních televizí a měla by získávat část koncesionářských poplatků, protože na mnoha místech plní veřejnoprávní poslání.
ARLT vznikla v květnu a v současné době sdružuje 16 stanic. Projekt druhé veřejnoprávní TV je podle člena ARLT Milana Brunclíka inspirován německou veřejnoprávní ARD. "Její program vychází odspodu, od měst a spolkových zemí ke střechovému centrálnímu programu. Předpokládá se rozdělení koncesionářského poplatku na dvě části, z níž první ve výši 100 korun by nadále patřila České televizi a druhá v částce 35 korun síti Druhé veřejnoprávní
," uvedl Brunclík.
Televizní studia Druhé veřejnoprávní by měla existovat v každé obci s rozšířenou působností.
"Regionální televize jsou těmi, které skutečně dokumentují život v našich regionech, aniž by za to byly odpovídajícím způsobem ohodnoceny. Mnohé z nich plní tuto funkci na bázi dobrovolnosti
," uvedla předsedkyně asociace Eva Stejskalová.
Provoz některých televizí je spolufinancován z veřejných rozpočtů obcí, měst a krajů.
zdroj: ČTK
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (1/10)
20:20 Policie Modrava II (2)
20:15 Polabí (78)
20:10 Případ pro zvláštní skupinu (1)
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle II
20:10 Tajomstvá a špióni: Nukleárna hra (3/3)
20:30 Kukučka (3)
20:20 Dvě tváře světa