CryptoBox 800 UHD

VIVA Polska: Méně videoklipů, více polské produkce a formát 16:9

| redakce | tisk

V červenci 2012 hudební kanál VIVA Polska projde řadou významných změn - bude vysílat více pořadů polské produkce a také poprvé zahraniční produkci. Ve vysílání se naopak objeví méně videoklipů (především v prime time a o víkendech).

Podle Magdaleny Adamskiej, ředitelky programu VIVA Polska, stanice udělá velký krok vpřed. To není konec změn - kanál bude mít novou grafiku a také logo.

Nový program VIVA Polska bude divákům představen 17. července 2012. Diváci mohou každý den od pondělí do pátku ve 21:30 hodin sledovat historicky první animovaný seriál Futurama a to s polským dabingem. Ve 22:30 hodin odvysílá "Webnięci" Koncepcí programu bude komentování zábavních filmů dostupných na Wrzuta.pl. V programu se objeví také celebrity v netypických rolích. Ve 23:00 hodin na diváky čeká pořad "Chyba ich pogięło", který bude vysílat zvláštní a šokující videa z domácího archívu nebo policejních kronik.

V létě VIVA Polska bude vysílat celotýdenní pořad "VIVA Pudelek", ve kterém celebrity budou komentovat hodnocení spojené s hvězdami. Objeví se také zahraniční pořady jako "Next" a "Co na to tato?" či polská verze "Szału ciał".

V novém programovém schématu VIVA Polska bude méně videoklipů - hudební pásma budou omezeny především v prime time a o víkendech. Magdalena Adamska, ředitelka programu VIVA Polska v rozhovoru pro Wirtualnemedia.pl k tomu uvedla, že na trhu je stále více hudebních stanic, které vysílají stejné videoklipy, proto se stanice chce odlišit svým programem. Adamska dodala, že sesterský kanál MTV Polska před několika lety představil nové programové schéma s omezeným množství hudby, což pomohlo zvýšit sledovanost.

VIVA Polska zůstává lídrem mezi hudebními kanály ale například v dubnu 2012 v cílové skupině 13 až 29 let se její sledovanost snížila o 25,4 procenta, v květnu již o 27,5 procenta. Adamska doufá, že nová programová nabídka zastaví pokles sledovanosti.

Další novinky představí VIVA Polska na podzim. Půjde v historii o vůbec první scripted reality "Weekendowe historie". Každá epizoda bude vyprávět jiný příběh, který se týká mladých lidí. Půjde o 20 epizod v délce kolem 45 minut. Na podzim stanice zavede také pořady o životním stylu pro ženy.

VIVA Polska k 17.7.2012 přejde na 16:9. Získá novou grafiku ve tmavších barvách, bude městská, vyzrálá a dynamická. Nové logo bude podobné tomu, které již používá německá VIVA a bude transparentní.

zdroj: satkurier.pl