Quantcast

ESS s kapacitou od Intelsatu na Thoru 6

| redakce | tisk

Rumunská společnost ESS (Eastern Space Systems) uzavřela mnohaletý kontrakt se satelitním operátorem Intelsat na kapacitu na družici Thor 6 (0,8°W). Nový video multiplex bude poskytovat služby pro střední a východní Evropu.

Intelsat má na družici Thor 6 v pronájmu několik transpondérů od satelitního operátora Telenor Satellite Broadcasting (TSBc), které družice Thor 6 patří, s cílem vyhovět požadavkům na rychle rostoucích trzích CEE.

Nový DVB-S2 multiplex ESS je již několik měsíců v provozu na freq. 12,092 GHz. Nyní je kapacita oficiálně v provozu a bude poskytována dalším klientům, které zde budou poskytovat programy v SD i HD rozlišení. V multiplexu je také šířen první rumunský hudební kanál Mooz HD.

technické parametry:

• Thor 6 (0,8°W), freq. 12,092 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Nejnovějšími přírůstky na kapacitách ESS je bulharská NBT a makedonská TV Sonce. Společnost ESS dále šíří programy Kanal D, TV Paprika, VH1 Romania, Filmbox a Reflektor.

ESS je přední poskytovatel telekomunikačních služeb ve střední a východní Evropě, distributor TV stanic a služeb pro DTH v Rumunsku, Maďarsku, Polsku, Bulharsku, Moldávii, Makedonii a také pro mezinárodní broadcastery jako jsou MTV Networks, Turner Broadcasting, Chello Central Europe. ESS provozuje svoje uplinková místa z Bukurešti a ze Sofie.

Reklama
Vybrané články