CryptoBox 800 UHD

Rossija HD součástí Kontinent TV a Telekarta HD

| redakce | tisk

Dne 17. prosince 2012 zahájil v paketech Kontinent TV a Telekarta vysílání kanál Rossija ve vysokém rozlišení (HDTV). Diváci nového kanálu VGTRK v HD rozlišení najdou například tradiční novoroční pozdravy prezidenta Ruské federace, stejně tak i nejpopulárnější pořadyů, dokumenty, show a soutěže.

Stanici Rossija HD mohou ze satelitu Horizons 2 (85°E) přijímat zákazníci platforem Kontinent TV a Telekarta HD. Společnost Orion Expresss, která je provozovatelem obou satelitních služeb, je prvním provozovatelem DTH, který bude tyto programy svým zákazníkům poskytovat.

"Rossija HD to není verze kanálu Rossija. Do této stanice jsme zařadili vše, co bylo v holdingu VGTRK v HD rozlišení vyrobeno," řekl zástupce ředitele digitálních technologií VGTRK Dmitrij Mednikov.

VGTRK od srpna 2010 provozuje v HD rozlišení stanici Sport 1 HD, jednu z nejpopulárnějších tématických stanic v Rusku, která je dnes k dispozici pro více než 20 milionů diváků. Spuštění prvního universálního kanálu v HD formátu Rossija HD připravoval provozovatel delší dobu. VGTRK chce do dvou let spustit ještě několik dalších HD kanálů.

Není to jediný veřejnoprávní kanál, kterého se ruští diváci dočkali. Dne 29.12.2012 odstartuje program Pervyj kanal HD.

Technické parametry:

• Horizons 2 (85°E), freq. 11,960 GHz, pol. H, SR 28800, FEC 3/5, DVB-S2/8PSK

zdroj: tele-sat.info