Quantcast

Grimm: Děsivé přízraky Primu COOL neopustí

| redakce | tisk

Úspěšný seriál Grimm bude od pondělí 18. 2. navazovat svou druhou premiérovou řadou na předchozí sérii. Děsivá pohádková zjevení tak s koncem první řady TV Prima COOL neopustí a diváci se mohou těšit na další zapeklité kriminální případy volně svázané zejména s příběhy sepsanými bratry Grimmy.

Detektiv Nick Burkhardt vídá děsivé a fantastické bytosti. Už se s touto neobvyklou schopností vyrovnal a je schopen v rámci svých sil udržovat rovnováhu mezi nadpřirozenými bytostmi a normálním světem. I ve druhé sérii mu stojí po boku jeho největší spojenec a důvěrník - napravený zlý vlk Monroe, osobní život mu ale přichystá nejedno zdrcující překvapení. V poslední epizodě poškrábala jeho snoubenku Juliette kočka, kterou hexenbeist Adalind nakrmila nějakým tajemným lektvarem. Nick se snažil Juliette říct pravdu o Grimmech, ona mu však nevěřila a upadla do kómatu. Nečekaně se také objevila Nickova matka, o které si myslel, že je dávno po smrti.

Na začátku druhé série se musí s jejím návratem vyrovnat. Monroe s Rosalee se budou snažit Juliette co nejrychleji probudit, což nebude v žádném případě snadné. Do všeho se navíc zamotá Nickův tajemný nadřízený kapitán Renard. Nick se setká s mnoha dalšími bytostmi a také s nemocí zvanou žlutý mor, která je postihuje, nebo se záhadnou ženou z Mexika La Lloronou. Ani Monroe si neodpočine, na jeho hlavu je vypsána odměna. Společně ale stále chrání lidstvo před zlem, které má mnoho podob. K hlavním postavám přibude mazaná Rosalee a hexenbeist Adalind, jež se bude chtít mstít za smrt matky.

Grimm: Děsivé přízraky Primu COOL neopustí
▲ Grimm: Děsivé přízraky Primu COOL neopustí

Herecké obsazení hlavní dvojice hrdinů:
Americký herec David Giuntoli, který představuje detektiva Nicka Burkhardta, se narodil roku 1980 v Milwaukee a vystudoval mezinárodní obchod a finance. Pro herectví ho objevila televize MTV, když mu v baru nabídla roli v reality show Road Rules: South Pacific. Vydělal si tak na školné a rozhodl se přestěhovat do Los Angeles. Získal menší role v seriálech Plastická chirurgie, s. r. o., Veronica Mars, Chirurgové, Odložené případy nebo Láska bolí. Hlavní role v seriálu Grimm je zatím jeho největší úspěch.

Souputníkem v řešení záhadných případů je detektivovi Nicku Burkhardtovi napravený zlý vlk Monroe, kterého hraje Silas Weir Mitchell. Zvláštní jméno získal po předkovi, americkém doktorovi a spisovateli z 19. století. Známý je hlavně díky desítkám televizních rolí, specializuje se na psychicky labilní a narušené postavy. K nejvýraznějším patří vězeň Charles „Haywire“ Patoshik z Útěku z vězení a Earlův kamarád Donny Jones v Jmenuju se Earl.

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články