Gazprom chce spustit fotbalovou ligu
| redakce | tiskNa podzim 2014 by mohla odstartovat nová fotbalová liga. Chystá ji ruský plynárenský gigant Gazprom. Ten již stál za vznikem KHL (Kontinentální hokejová liga). Gazprom, vlastník Zenitu Petrohrad a též sponzor Ligy mistrů UEFA, inicioval střetnutí klubů z Ruska a Ukrajiny.
Cíl je jediný: vytvořit mezinárodní fotbalovou ligu v Evropě. Píše o tom hnonline.sk. V nové lize chce na odměnách rozdělit miliardu eur, srovnatelnou sumu s Ligou mistrů. Gazprom chce zvýšit příjmy, sledovanost a také nabízet kvalitní fotbal.
Myšlenku bohatých ruských a ukrajinských oligarchů musí ještě schválit vedení Evropské fotbalové unie.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Případ s koncem
20:00 John Chisum
20:20 Policie Modrava II (4)
20:15 Indiana Jones a nástroj osudu
20:10 Hrabě Monte Christo (3)
20:05 Katie Fforde: Maják s vyhlídkou
20:30 Srdcia
20:10 Budujeme Slovensko III
20:30 Horná Dolná VII. (3)
20:20 Anton Špelec, ostrostřelec