Quantcast

Prima ZOOM - úchvatná podívaná ve 27. týdnu

| redakce | tisk

Jako jediná Prima ZOOM vám přináší spoustu premiér i v období prázdnin. Premiérové tematické bloky na této stanici najde divák vždy od pondělí do neděle v čase 18.00 - 20.00 a 20.00 - 22.00 hodin.

Z bohaté nabídky vybíráme.

1. 7. 18.00 - Expedice do divočiny (Yellowstone Spring)
Specialista na život v divočině Casey Anderson se s charismatickými zvířecími společníky vydává na průkopnickou odysseu napříč Severní Amerikou, která je akcí přímo nabitá. Cesta je zavede na rozmanitá okouzlující místa a nabídne vzácná nahlédnutí do půvabného a spletitého království přírody. Podívejte se spolu s nimi do „medvědího ráje“ v Národním parku Katmai na Aljašce, kde Casey naučí svého kamaráda, čtyřistakilového grizzlyho Bruta, jak se mají správně chytat lososi. Nebo zavítejte do Národního parku Yellowstone. Casey využije zkušenosti s výchovou vlků Totona a Madisona a patnáct let po opětovném vysazení vlků na tomto území se stane součástí místní smečky.

1. 7. 21.00 - Zemětřesení v San Francisku
K jedné z největších přírodních katastrof v historii Ameriky došlo v roce 1906. Zemětřesení udeřilo v San Francisku 18. dubna brzy ráno. Během pouhých pár sekund se budovy rozpadly na kusy, nábřeží se ocitlo pod vodou a velké pukliny v zemi pohltily lidi i s jejich domovy. Zkáza způsobila rozsáhlý požár, který několik dní nekontrolovatelně zuřil po celém městě. Kvůli panice, jež po zemětřesení propukla, bylo mnoho nevinných lidí zastřeleno přímo na ulici. Dokonce i o sto let později při vzpomínce na zemětřesení v San Francisku zamrazí. Někteří ho stále považují za boží trest, ale tento film je jednoznačně příběhem o lidech, korupci, hrdinství, tragédii a pokroku.

2. 7. 18.00 - Discovery Atlas: Japonsko, jak ho neznáte
Úchvatná cestovatelská série z produkce Discovery přináší pohled do různých koutů naší planety. Věnuje se přírodním i architektonickým památkám jednotlivých zemí a přibližuje také často velmi exotický způsob života jejích obyvatel. V tomto detailně propracovaném filmu odhalíme přírodní krásy, kulturu, historii a další zajímavosti fascinujícího a stále záhadného Japonska. Tento dokumentární skvost získal uznání po celém světě.

2. 7. 21.00 - Jižní Afrika: Země naděje (Kolonisté)
Jižní Afrika je zemí velkých rozdílů. Je to místo oplývající nepředstavitelným bohatstvím charakteristické dostatkem přírodních zdrojů, dech beroucí přírodou a živou kulturou. Přesto je to zároveň místo, kde se zrodilo slovo „apartheid“. Krutost a brutalita tohoto vládního systému sice nebude nikdy zapomenuta, ale Jižní Afrika se změnila v liberální „duhový národ“, kde jsou si všichni lidé s různou barvou pleti rovni. Tento snímek ukazuje, jak z Jižní Afriky, která se stala první africkou zemí hostící světový fotbalový šampionát, postupně vznikl dnešní maják naděje.

3. 7. 19.00 - Forenzní vyšetřovatelé
První řada australského dokumentárního seriálu se vrací k nechvalně známým vraždám, k tomu, jak byly vyšetřovány a díky čemu se je podařilo vyřešit. Moderátorkou každé z šesti epizod je půvabná herečka Lisa McCune, která minutu po minutě provádí diváky neúnavnou prací australských detektivů a kriminalistů. Zároveň přibližuje vědecké procesy, které pomohly vrhnout světlo na případy opředené tajemstvím. Ať už jde o trojnásobnou vraždu tří mladých žen, smrt čtyř lidí v domě, kde se našly stopy vedoucí k odhalení mnoho let pohřbeného tajemství, nebo tělo objevené v keřích před nepoužívanou policejní stanicí, každý díl je nabitý exkluzivními záběry. Tato policejní videa, fotografie kriminalistů a další forenzní důkazy předtím ještě nikdo mimo soudní síň neviděl.

4. 7. 19.00 - Dobývání vesmíru: NASA (Cesta na Měsíc)
Dokumentární minisérie Dobývání vesmíru nabízí čerstvý pohled na jednu úžasnou organizaci i snahu lidstva porozumět vesmíru. Perfektně restaurované historické záběry jsou kombinované s pozoruhodnými, zasvěcenými rozhovory s těmi, kteří byli u toho - astronauté, členové jejich rodin i novináři. Je to epický příběh nejen o trumfech a hrdinství, ale také o pádech a tragédiích. Seriál začíná založením NASA v době studené války a sleduje ikonické momenty v dobývání vesmíru od závodu, kdo se tam dostane první, po první kroky na Měsíci. Nechybí ani drama Apolla 13 a nešťastná zkáza Challengeru. Jedná se o prvotřídní dokument o dějinách člověka ve vesmíru.

5. 7. 17.50 - Vetřelci dávnověku
Zatímco s napětím sledujeme nebesa i blízký vesmír a vyhlížíme mimozemské civilizace, je docela možné, že jsme se návštěvy z jiné planety už dočkali. Tento seriál pracuje s historickými fakty, díky kterým představuje hypotézy o starodávných astronautech a zmínkách o nich v historických pramenech. Archeologické nálezy a dávné legendy mohou obsahovat důkazy o tom, že ke kontaktu mezi lidstvem a mimozemšťany už došlo. Přinejmenším se o tom zmiňují staří Indové, Egypťané i Židé. Neidentifikovatelné létající objekty koneckonců pozorovali už ve 13. století v anglickém Bristolu, vídali je nad celou Evropou během velké epidemie moru ve 14. století a jako o světlech na obloze se o nich zmiňuje i Kryštof Kolumbus.
K tomuto kontroverznímu, ale výborně natočenému cyklu čtěte speciál na www.prima-zoom.cz!

6. 7. 20.00 - Bobří přehrada
Neobyčejná podívaná o triumfu navzdory nepřízni osudu se odehrává na pozadí hor Grand Teton v americkém Wyomingu. Pilné bobry tam zastihneme uprostřed hektické stavební sezóny. Sledujeme dvě bobří rodiny, které se snaží vystavět a udržet své hráze. Stavbu musí dokončit ještě během léta, protože nadcházející zima je připraví o zásoby potravin. Soudržné rodiny postupně překonávají útoky hladových predátorů i drtivé rány od samotné matky Přírody. Když to stihnou, úplně změní nejen životy všech živočišných druhů, se kterými přijdou do styku, ale dokonce i podobu svého okolí.

7. 7. 18.00 - Moderní zázraky
Zábavný dokumentární seriál s rychlým tempem vyprávění a velkým množstvím informací se zaměřuje na to, jak objevy a vynálezy v minulosti ovlivnily lidstvo a jak jsme se je naučili využívat v dnešní době. Jeden z nejúspěšnějších původních pořadů televize History Channel má na kontě už přes 650 hodinových epizod s tématy z oblasti vědy, techniky, elektroniky, mechaniky, inženýrství, architektury, průmyslu, výroby a zemědělství. Kdo by se nechtěl dozvědět více třeba o produkci alkoholických nápojů a destilaci bourbonu v Kentucky, skotské ve Skotsku a tequilly v Mexiku?

Prima ZOOM - úchvatná podívaná ve 27. týdnu
▲ Prima ZOOM - úchvatná podívaná ve 27. týdnu

Foto: Dopad asteroidu: 24 hodin poté. Uvidíte na Prima ZOOM

7. 7. 21.00 - Dopad asteroidu: 24 hodin poté
Před 66 milióny let zasáhl naši planetu meteorit, který z jejího povrchu vymazal tři čtvrtiny všeho tehdejšího života (včetně dinosaurů) a tím pomohl uvolnit cestu savcům (včetně lidí). Díky nedávným výzkumům si dnes dokážeme lépe a přesněji představit, k čemu tehdy došlo a jak to vypadalo, když drtivý dopad velkého vesmírného objektu způsobil tuto zkázu. Proč některé druhy přežily, když skoro všechno ostatní zahynulo? Co se stalo během těch několika prvních minut a hodin dne, kdy se navždy změnil celý svět? V hodinovém dokumentárním filmu skládají vědci dohromady dosud nejpřesnější podobu toho, co se opravdu stalo.

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články