Quantcast

ČT začala natáčet dva nové krimi seriály - Clonu a Vraždy v kruhu

| redakce | tisk

Dvě první klapky v jednom týdnu a obě k původním českým krimi seriálům. Česká televize začala minulý týden natáčet sedmidílnou Clonu režiséra Tomáše Řehořka a scénáristy Marka Epsteina, ve které si zahrají Kryštof Hádek, Vica Kerekeš, nebo Viktor Preiss, a rovněž Vraždy v kruhu, dvanáctidílný seriál v režii Ivana Pokorného s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vágnerovou v hlavních rolích.

Ze všech výzkumů diváckých očekávání vychází, že jedním z hlavních úkolů veřejné služby je silná a originální dramatická tvorba postavená na příběhu s uzavřeným koncem. Česká televize si z námětů na filmy, dramatiky a seriály vybírá ty, které vybočují ze stereotypů a přinášejí nadhodnotu a nový divácký zážitek. Díla by měla posunout daný žánr v českém prostředí k nové kvalitě. Clona i Vraždy v kruhu se vymykají běžnému pojetí detektivního seriálu jak scénářem, tak zvolenou filmovou řečí. Oba projekty uvidí diváci ve vysílání ČT1 v příštím roce,“ říká ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Clona
Clona je moderní detektivka, kde akce a profesionální týmová spolupráce převažují nad deduktivním způsobem pátrání, přičemž hlavní důraz je kladen na osobní vývoj ústřední figury a její vztahy s ostatními členy týmu,“ přibližuje připravovaný seriál kreativní producent ČT Jan Lekeš a dodává: „Nejedná se tedy o profesní kriminálku, ale spíše o příběh mladého muže, který se řízením osudu ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě.“

Sedmidílný kriminální seriál Clona je příběhem, v jehož středu stojí postava mladého policejního kameramana Romana (Kryštof Hádek). Ten svou práci, kterou mu dohodil jeho otec (Jan Hartl), vnímá jako jednoroční výplň, kterou je nucen absolvovat po neúspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Při jedné z prvních akcí se však situace fatálně zvrtne a banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž pod koly ujíždějícího automobilu umírá Romanův otec. Touha vyřešit otcovu vraždu, napínavá policejní vyšetřování a Romanův vztah k Lence (Vica Kerekeš) i vlastní matce (Taťána Medvecká) jsou leitmotivy celého seriálu.
Režie: Tomáš Řehořek; Scénář: Marek Epstein; Hrají: Kryštof Hádek, Vica Kerekeš, Viktor Preiss, David Novotný, Rosťa Novák, Jan Hartl a Táňa Medvecká

Vraždy v kruhu
Padesátník pracující pro pražskou mordpartu, obávaný kvůli svým nekonvenčním metodám práce a zároveň respektovaný pro svou výkonnost a pohotovost. Taková je ústřední postava majora Holiny (Ivan Trojan) z připravovaného dvanáctidílného detektivního seriálu Vraždy v kruhu. Asistovat v jeho pátrání mu budou spolupracovník Rosťa (Richard Krajčo) a jeho manželka, astroložka, Sabina (Hana Vagnerová).

Naší ambicí je uvést na tuzemskou scénu výraznou postavu kriminalisty, na němž citelně leží tíha vyšetřování a často i morální odpovědnost plynoucí z faktu, že je mnohdy do případů osobně zapleten. Po vzoru skandinávských detektivek chceme spolu s hlavní postavou zabrousit do všech možných zákoutí našeho společenského i politického života,“ říká o připravovaném seriálu kreativní producent ČT Jan Štern.

Specifikem Vražd v kruhu bude propojení kriminalistických příběhů s astrologií. „Dvanáct znamení zvěrokruhu slouží seriálu jako kostra pro dvanáct zločinů spáchaných z dvanácti různých pohnutek charakteristických pro to či ono sluneční znamení,“ doplňuje Štern.
Režie: Ivan Pokorný; Scénář: Iva Procházková; Hrají: Ivan Trojan, Richard Krajčo, Hana Vagnerová

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články