Široká nabídka DVB-T antén

Vysílač Trutnov - Černá Hora s novým kanálem pro multiplex 2

| redakce | tisk

Dnes do 15:00 hodin probíhá na vysílači Trutnov - Černá hora plánovaná servisní výluka televizního a rozhlasového vysílání. Během výluky se odmlčí multiplexy 1 až 3 a také VKV/FM stanice.

Po výluce naladí diváci digitálního terestrického vysílání programy TV Nova, Nova Cinema, Prima Family, Prima COOL a TV Barrandov vysílané v rámci multiplexu 2 na novém vysílacím kanále 38 (původně 61).

Změna kanálu přinese obyvatelům převážně Královehradeckého kraje kvalitnější televizní signál, který se bude lépe šířit i do míst, kde není přímá viditelnost na vysílač.

Přeladění kanálu se dotkne velké části obyvatel především Královehradeckého kraje, ale také některých okresů v okolních krajích. Půjde především o okresy Semily, Nymburk, Mladá Boleslav a Pardubice. Není ale technicky možné přesně určit, kde je signál z Černé hory přijímán vzhledem k vzájemnému přesahu pokrytí sousedních vysílačů. Připravili jsme proto informační kampaň, a to jak pro média, tak pro zástupce měst a obcí i anténní firmy v relevantních lokalitách, jejímž cílem je informovat všechny dotčené skupiny v dostatečném časovém předstihu, aby měly čas se na změnu připravit,“ doplňuje Martin Gebauer, zástupce generálního ředitele Českých Radiokomunikací. „Naším hlavním zájmem je, aby přeladění proběhlo pro diváky bez jakýchkoliv problémů.“