CryptoBox 800 UHD

Smlouva Eurosport - Youthstream: Živý motokros na Eurosportu

| redakce | tisk

Eurosport podepsal dohodu se společností Youthstream a získal až do roku 2016 televizní i digitální práva na vysílání závodů Mistrovství světa v motokrosu FIM a Monster Energy FIM Motocross of Nations (MxoN).

Tříletá smlouva zajišťuje motokrosové vysílání do 54 zemí světa a 133 milionů domácností. Závody MXGP, MX2 a MxoN bude Eurosport vysílat živě nebo ze záznamu na programech Eurosport International a Eurosport 2. Eurosport také představí 26minutový magazín z produkce společnosti Youthstream, který bude na programu vždy v úterý po víkendovém MXGP.

MS v motokrosu FIM startuje 1. března v Kataru a skončí 14. září v Mexiku. MxoN je na programu 28. září v Kegumsu v Lotyšsku.

Arnaud Simon, programový ředitel Eurosportu: „Nejlepší motokros je na Eurosportu, to je skvělý přírůstek k našemu portfoliu závodů na dvou kolech. Motokros uspokojí off-roadové fanoušky a vyváží naše vysílání z okruhů - mistrovství světa superbiků a šampionát britských superbiků. Nová dohoda je součástí našeho posilování globálního motoristického vysílání.“

Prezident společnosti Youthstream Giuseppe Luongo: „Společně s Eurosportem přineseme motokros všem evropským motokrosovým fanouškům. Tato dohoda je významným krokem k propagaci MXGP. Díky investicím do HD produkce a atraktivitě závodů MXGP je náš sport přitažlivý i pro nejvýznamnější televizní stanice a sportovní fanoušky po celém světě.“

Sezóna 2014 na Eurosportu odstartuje závody z Kataru 1. března:

Eurosport 2 - závod 1 MX2 - záznam - 18:30
Eurosport 2 - závod 1 MXGP - záznam - 19:15
Eurosport 2 - závod 2 MX2 - ŽIVĚ - 20:00
Eurosport 2 - závod 2 MXGP - ŽIVĚ - 21:00

zdroj: Eurosport