CryptoBox 800 UHD

Českému rozhlasu výrazně přibyli posluchači

| redakce | tisk

Podle aktuálních výsledků hlavního výzkumu poslechovosti rádií v ČR Radio Projekt za období od 1. 10. 2013 - 31. 3. 2014 posílil Český rozhlas své publikum. Počet posluchačů, kteří poslouchají Český rozhlas denně, vzrostl o 78 tisíc lidí a těch, kteří ho poslouchají průměrně v týdnu, stoupl dokonce o 89 tisíc lidí ve srovnání s předchozím obdobím. Nejvíce posluchačů přibylo stanici Radiožurnál.

Některou z 21 stanic Českého rozhlasu poslouchalo v daném období 1 milion 632 tisíc posluchačů v průměrném dni. V průměrném týdnu poslouchalo některou z jeho stanic kolem 2 milionů 571 tisíc posluchačů.

Jsem za tyto výsledky rád. Je vidět, že se ubíráme správným směrem. Jsem pyšný na Radiožurnál, kterému dokonce vzrostlo publikum nejvíce ze všech rádií na českém rozhlasovém trhu. V denním poslechu posílil o 40 tisíc a v týdenním o 54 tisíc posluchačů,“ řekl k výsledkům Radio Projektu náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Vrostl také podíl Radiožurnálu na trhu o 0,6 procentního bodu na hodnotu 9,3 procent a podíl celého Českého rozhlasu stoupl na 22,5 procent, což znamená výrazný nárůst o 0,7 procentního bodu ve srovnání s výsledky za předchozí období.

Nárůstem posluchačů se mohou pochlubit i další stanice ČRo. Vltava posílila v denním i týdenním publiku, pozitivní jsou i výsledky druhé největší stanice Českého rozhlasu, Dvojky, která získala o 16 tisíc týdenních posluchačů více než v předchozím období. Mezi regionálními stanicemi nejvíce bodoval především ČRo Brno.

Denní publikum = Kolik lidí poslouchá rádio průměrně za den
Týdenní publikum = Kolik lidí poslouchá rádio průměrně za týden

zdroj: ČRo