Quantcast

SPT potvrdila převzetí kanálů Viasat3 a Viasat6

| redakce | tisk

Společnost Sony Pictures Television (SPT) Networks dnes potvrdila dohodu o převzetí maďarských televizních kanálů VIASAT3 a VIASAT6 od mezinárodní vysílací skupiny MTG (Modern Times Group).

Oba programy rozšíří stávající portfolio značek SPT v Maďarsku, které již zahrnuje lineární kanály AXN, AXN White a AXN Black a dvě digitální služby: AXN NOW a AXN Player. Dokončení transakce ještě podléhá schválení maďarských regulačních úřadů.

Lyle Stewart, senior vice president, SPT Networks, CEEMA, řekl: "Tato dohoda jasně posiluje postavení SPT Networks na středoevropském trhu a nyní se zaměřujeme se na další růst našeho podnikání, který staví na základě dosaženého značného úspěchu našich programů a digitálních služeb.“

John Rossiter, generální ředitel, SPT Networks, Central Europe, řekl: "Tato akvizice je velký mezník v našich záměrech na zvýšení podílu sledovanosti SPT Networks v Maďarsku i v celém regionu střední Evropy, což nám umožňuje vytvořit několik silných značek na trhu. Kanály VIASAT jsou postavené na vysoce kvalitním programu a jsou skvělým doplněním našeho stávajícího portfolia."

Po akvizici bude mít SPT Networks v Maďarsku v komerčně důležité demografické skupině 18-49 podíl na sledovanosti 6,4%*, čímž se stane čtvrtým největším kabelovým/satelitním/vícekanálovým operátorem v zemi.

VIASAT3 nabízí oblíbené celovečerní filmy, televizní pořady i původní produkci - včetně Ďábel nosí Pradu, filmy o Harrym Potterovi, Černá listina nebo Agents of S.H.I.E.L.D - a těší se oblibě u žen ve věku 18-39. VIASAT6 cílí na mladé mužské publikum s populárními filmy, akčními a komediálními seriály jako je například Batesův motel a American Horror Story a oblíbenými klasikami jako jsou Čelisti nebo Saw: Hra o přežití. Oba kanály jsou distribuovány hlavními kabelovými a satelitními operátory v Maďarsku.

• Zdroj: Nielsen audience Measurement, Jan, 2015, SHR %; 18-49 TG; AXN, VIASAT3, VIASAT6.

zdroj: SPT

Reklama
Vybrané články