Quantcast

Skylink se chce dohodnout s RTVS na HD programech a nákladech

| redakce | tiskobrázek k článku: Skylink se chce dohodnout s RTVS na HD programech a nákladech

Společnost M7 Group, provozovatel satelitní platformy Skylink, se chce dohodnout s RTVS (Rozhlas a televize Slovenska) na podmínkách ohledně nákladů a zařazení programů Jednotka HD a Dvojka HD na karty Skylink.

"Aktuální situace není dobrá ani pro RTVS, ani pro slovenské diváky. Připadá mi nelogické vysílat na satelitu pro desítky nebo stovky diváků a ignorovat většinu. Pevně věřím, že se s RTVS na oboustranně výhodných podmínkách dohodneme," uvedl webu Živé.sk člen představenstva společnosti M7 Group, Jaromír Glisník.

Jednotka HD (STV1 HD) a Dvojka HD (STV2 HD) vysílají od středy 15.4.2015 přes satelit Astra 3B. Programy jsou zakódované systémem Irdeto (CAID 0668) a dostupné na kartách RTVS. Klienti platformy Skylink k těmto stanicím nemají přístup.

RTVS nechce poskytovat platformě Skylink programy zadarmo. Od operátora chce část nákladů za distribuci. Za to získá oba HD programy RTVS.

Skylink má na Slovensku více než 700 tisíc zákazníků.

RTVS vypne stávající SD distribuci stanic Jednotka a Dvojka k 31.12.2016. Do té doby musí mít diváci novější set top box s podporou MPEG-4/HD.

Reklama
Vybrané články