Quantcast

TV Nova odvysílá studentskou Noc filmových nadějí

| redakce | tisk

Fanoušci studentského filmu se mohou těšit na další ročník Noci filmových nadějí, do které se zapojili studenti z 9 českých středních a vysokých filmových škol. Pětihodinová série snímků od mladých tvůrců odstartuje o půlnoci v pátek 26. června 2015 na obrazovce TV Nova.

Součástí projektu Noc filmových nadějí je i akce pro studenty, která se koná v areálu JATKA78 v Praze, a kde odborná porota vyhlásí nejlepší snímky.

Jsem velmi ráda, že jsme po tříleté pauze obnovili projekt Noc filmových nadějí. Pro celoplošnou televizi, která má mezi programovými pilíři velké množství vlastní tvorby, je důležité i inspirativní udržovat vztah se začínajícími filmovými tvůrci. V letošním ročníku se sešla řada opravdu zajímavých snímků a já se těším na setkání s jejich autory i na reakce diváků,“ uvedla Lucia Kršáková, ředitelka sekce vlastní tvorby skupiny Nova.

Již poosmé přinese TV Nova divákům přehlídku snímků začínajících filmových tvůrců. Během jedné filmové noci odvysílá 26 krátkých filmů různých žánrů z 9 filmových škol - FAMU Praha, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Střední průmyslová škola sdělovací techniky Praha, Filmová Akademie Miroslava Ondříčka v Písku, Soukromá vyšší odborná škola filmová, Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha, Vyšší odborná škola grafická Jihlava a Střední škola aplikované kybernetiky v Hradci Králové, Střední škola fotografická, filmová a televizní, o.p.s.

Filmy jsou rozděleny do čtyř žánrových kategorií: hraný film, dokument, animovaný film a loutkový film. Na své si přijdou milovníci pohádek, detektivních příběhů s netradičními vyšetřovateli, hororů i animovaných grotesek. Školy poslali do projektu Noc filmových nadějí celkem 100 snímků, z toho bylo vybráno 26, které budou odvysílány v televizi.

Záštitu nad projektem převzal režisér Dušan Klein. V odborné porotě, která bude hodnotit filmařské dovednosti mladých tvůrců, zasedne dokumentaristka Olga Sommerová, režisér Stano Sládeček, kameraman Jan Šustr a skladatel Petr Malásek. Porotci vyberou tři nejlepší snímky, které budou oceněny skleněnou soškou a částkou ve výši 10 000, 30 000 a 70 000 na další filmovou tvorbu.

V pátek 26. dubna 2015 se bude zároveň konat v areálu JATKA78 filmová akce určená studentům, pedagogům, novinářům a fanouškům filmové tvorby. V rámci programu budou vyhlášeny nejúspěšnější snímky, které vybrala odborná porota, a předány hodnotné ceny. Účastníci budou moci až do ranních hodin sledovat na velkém plátně projekci studentských filmů, které budou současně vysílány na TV Nova. V průběhu večera a noci vystoupí i kapela Peter Pan Complex a DJ Mackie-Messer. Programem provedou moderátorky TV Nova Renáta Czadernová a Kristina Kloubková.

O projektu Noc filmových nadějí
Originální projekt komerční televize Nova a nastupující filmové generace se poprvé konal na obrazovkách Novy v roce 2007. Od té doby proběhlo již 7 ročníků, poslední z nich v roce 2011. Projekt se tak vrací na obrazovky po tříleté pauze.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články