Široká nabídka DVB-T antén

Express AMU1 na dočasné pozici 69,5E

| redakce | Tisk

Nový telekomunikační satelit Express AMU1 ruského satelitního operátora RSCC byl zaparkován na dočasné orbitální pozici 69,5°E. Zde budou probíhat technické testy před přesunem družice na pracovní pozici 36°E a zahájení komerčního provozu.

Cílem testů satelitu Express AMU1 je otestování parametrů satelitu - výkon družice, transpondéry i pokrytí.

Družici Express AMU1 zhotovila a dodala společnost Airbus Defence and Space na základě objednávky RSCC. Kosmický aparát je vybaven 70 transpondéry v Ku a Ka pásmu s pokrytím Ruské federace a Afriky. Očekávaná životnost je 15 let.

Express AMU1 bude uveden do komerčního provozu do dvou měsíců od svého startu (24.12.2015). Znamená to, že první signály a programy naladí diváci do konce příštího měsíce. Družice bude pracovat na pozici 36°E, kde nahradí dosluhující satelit Eutelsat 36A .

Eutelsat 36A byl vynesen jako Eutelsat W4 v roce 2000 s předpokládanou životností 12 let. Nicméně družice je stále schopná poskytovat DTH služby a fungovat má až do března 2017.

Kapacitu na novém satelitu Express AMU1 bude přeprodávat francouzský satelitní operátor Eutelsat pod značkou Eutelsat 36C.