Široká nabídka DVB-T antén

Český rozhlas posílí signál ČRo Sever - Liberec

| redakce | Tisk

Obyvatelé České Lípy a okolí se mohou těšit na kvalitnější poslech stanice ČRo Sever - Liberec. Český rozhlas v této lokalitě spustí 24. března nový vysílač na kmitočtu 94,3 MHz s výkonem 50 Wattů, který posluchačům nabídne lepší a stabilnější přenos rozhlasového vysílání.

Regionální vysílání je pro Český rozhlas dlouhodobou prioritou. Naše stanice v minulých letech prošly náročnou transformací, která mimo jiné lépe nastavila jejich programové schéma. Nadále budeme klást důraz na to, aby se pokrytí našeho regionálního vysílání vylepšovalo a mohli jsme nabídnout naše pořady co největšímu počtu posluchačů v jednotlivých krajích,“ uvedl ředitel Regionálního vysílání ČRo Jan Menger.

Na základě individuálního oprávnění vydaného Českým telekomunikačním úřadem bude nový vysílač spuštěn 24. března v 18:00 z lokality Česká Lípa - nemocnice.

Český rozhlas Sever - Liberec vysílá pro Liberecký kraj, konkrétně na Liberecku, Jablonecku, Frýdlantsku a Harrachovsku. Hraje českou hudbu od popu přes folk až po country. Ve zpravodajství se zaměřuje na aktuální informace z regionu. Zprávy z Libereckého kraje vysílá denně od páté hodiny ranní do sedmnácté hodiny odpolední. Odpojované liberecké vysílání naplněné reportážemi z našeho kraje běží od 14:00 do 16:00.

Pravidelné liberecké vysílání se poprvé ozvalo 23. ledna 1946 z tehdejší Městské knihovny v Moskevské ulici - dnešního sídla Naivního divadla. Od září 2006 sídlí liberecké studio Českého rozhlasu Sever v Zeleném údolí.

zdroj: ČRo