Quantcast

Plustelka: Konec ČT1 a ČT2 ze satelitu, přesun do muxu 1 v DVB-T

| redakce | tisk

Operátor platformy Plustelka provedl změny v distribuci programů České televize - ČT1 a ČT2. Pro zákazníky satelitní Plustelky vysílání bez náhrady skončilo, na klasickou pozemní anténu se nyní programy vysílají ve slovenském celoplošném multiplexu 1.

Plustelka na satelitu opět zredukovala nabídku. Po ukončení poskytování programů Markíza HD, TV Doma a TV Dajto byla začátkem tohoto měsíce odpojena i TV JOJ v klasickém SD rozlišení. Divákům Plustelky na satelitu zůstaly jen programy ČT1 a ČT2 a rovněž i programy Jednotka a Dvojka slovenského veřejnoprávního vysílatele RTVS (Rozhlas a televize Slovenska). Nyní s Plustelkou lze ze satelitu sledovat jen programy RTVS. Stejně tak i s kartami RTVS.

Další změnu připravila Plustelka i pro diváky pozemního vysílání. K 6.6.2017 se programy ČT1 a ČT2 přesunuly ze slovenského multiplexu 4 do multiplexu 1. Pro sledování programů je nutné provést nové vyhledávání.

ČT1 a ČT2 jsou součástí bezplatné Plustelky. Na diváky ale čekají změny. Od 19.6.2017 budou tyto programy České televize dostupné jen zákazníkům s placenou televizí Plustelka. Někteří diváci se mohou poplatkům za ČT1 a ČT2 vyhnout naladěním multiplexu 1 z českých vysílačů, kde je příjem stále bezplatný. Takovou možnost ale mají jen některé domácnosti.

V prvním slovenském multiplexu naopak k 30.6.2017 skončí hudební stanice Senzi TV.

Reklama
Vybrané články