Široká nabídka DVB-T antén

Polsko: Filmbox jako Kino TV a Filmbox Premium v HD

| redakce | tisk

Filmová a distribuční společnost SPI International (Kino Polska TV) provedla na polském trhu změny v distribuci svých filmových kanálů. Od 12.9.2017 se hlavní kanál Filmbox jmenuje Kino TV, Filmbox Extra HD přešel do SD a Filmbox Premium se nyní nabízí v HD.

Stanice se po těchto změnách vysílají u stejných operátorů jako dříve. Programy jsou součástí nabídek operátorů DTH platforem Cyfrowy Polsat, nc+ a Orange TV a dále také v kabelových a IP platformách.

Polsko: Filmbox jako Kino TV a Filmbox Premium v HD
▲ Polsko: Filmbox jako Kino TV a Filmbox Premium v HD

Z technického pohledu - na satelitu - jsou změny o něco složitější. Filmbox se změnil v Kino TV, program Filmbox Premium byl překlopen do HD a zůstal na stejných parametrech ale Filmbox Extra v SD začal vysílat na nové frekvenci. Na původních parametrech Filmbox Extra HD se nyní vysílá testovací obrazec nc+.

Nyní se všechny stanice Filmboxu vysílají z kapacit nc+ s výjikou Filmbox Arthouse, který je umístěn na transpondéru provozovatele Cyfrowy Polsat.

Polsko: Filmbox jako Kino TV a Filmbox Premium v HD
▲ Polsko: Filmbox jako Kino TV a Filmbox Premium v HD

technické parametry - Kino TV, Filmbox Premium HD, Filmbox Extra:

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), freq. 10,796 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA Conax, Nagra MA a Viaccess

bývalé technické parametry - Filmbox Extra HD:

• Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), freq. 11,278 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA Conax, Nagra MA a Viaccess

Filmbox vstoupil na polský trh v roce 2007. V nabídce stanice jsou seriály a filmy. Ve stejném roce byl v Polsku spuštěn kanál Nonstop Kino. V roce 2008 provozovatel stanici rebrandoval na Filmbox Extra. V roce 2015 provedl provozovatel další změnu - stanice byla přejmenována na Filmbox Premium.

V roce 2007 byla spuštěna také stanice Nonstop Kino HD. Stanice měla jiný obsah než SD verze. V roce 2008 se provozovatel rozhodl stanici přejmenovat na Filmbox HD. Stanice vysílala jiný obsah než SD mutace programu. V roce 2015 provozovatel rozhodl o přejmenování stanice na Filmbox Extra HD. Zároveň Filmbox Extra se změnil ve Filmbox Premium.

zdroj: satkurier.pl