Široká nabídka DVB-T antén

Vysílač České Budějovice - Kleť ve středu s výlukou

| redakce | tisk

Tuto středu 4.10.2017 dojde k výluce televizního a rozhlasového vysílání z vysílače České Budějovice - Kleť. Výluka televizních multiplexů potrvá od 6:00 do 15:00 hodin, rozhlasových od 10:00 do 15:00 hodin.

Během výluky nebude z vysílače Kleť šířen DVB-T multiplex 1 (programy ČT a ČRo), multiplex (TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima COOL, TV Barrandov), multiplex 3 (Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Barrandov Plus, Kino Barrandov, TV Óčko, Óčko Star, Šlágr TV, ČT:D/ČT art a Rádio Proglas) a také RS8 (Regionální síť 8).

Výluka postihne i rozhlasové stanice v pásmu VKV/FM a konkrétně ČRo - Radiožurnál, ČRo České Budějovice, Frekvence 1 a Rádio Impuls. Vysílání ČRo České Budějovice na 106,4 MHz se zcela odmlčí mezi 10. a 12. hodinou. Po tuto dobu bude veřejnoprávní regionální stanice dostupná jen na internetu a v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB.

Mezi 12. a 15. hodinou pak bude vysílání na frekvenci 106,4 MHz šířeno se sníženým vyzářeným výkonem, to se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu Českého rozhlasu České Budějovice na odlehlejších místech Jihočeského kraje. Výluka se nedotkne vysílačů na kmitočtech 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko.