Quantcast
CryptoBox 800 UHD

SES 14 dopraven do Kourou

| redakce | tisk

Nový telekomunikační satelit SES 14 satelitního operátora SES (Astra) byl bezpečně dopraven do kosmického střediska Kourou ve Francouzské Guyaně. Zde budou nyní probíhat technické přípravy na lednový let s nosnou raketou Ariane 5.

SES 14 bude zaparkován na pozici 47,5°W, kde bude sloužit pro Latinskou Ameriku, Karibik, Severní Ameriku a severoatlantický region s širokým pokrytím díky transpondérům v C a Ku pásmu a spot svazky s vysokou propustností (HTS). Společnost SES získala licenci pro provoz na této brazilské orbitální pozici v kmitočtové aukci v roce 2014.

SES 14 dopraven do Kourou
▲ SES 14 dopraven do Kourou

Široké svazky v C pásmu na satelitu SES 14 jsou určeny pro rozšíření distribuce do kabelových sítí v Latinské Americe, zatímco v Ku pásmu budou spot beamy s vysokou propustností sloužit pro letecký průmysl a další aplikace pro námořní a širokopásmové služby. Široké svazky v Ku pásmu budou také sloužit k rozvoji DTH a VSAT služeb v Americe a severním Atlantiku. SES 14 nahradí a rozšíří služby za stávající družici NSS 806.

Kosmický aparát nese také kapacitu pro projekt financovaný NASA. Kapacita bude sloužit pro vědeckou misi GOLD (Global-scale Observations of the Limb and Disk) a bude určena pro zobrazování horní atmosféry Země z geostacionární dráhy.

SES 14 zhotovila a dodala společnost Airbus Defence and Space. Jde o elektrický satelit a bude plně spoléhat na elektrický pohon a je vybaven elektrickým plazmovým pohonným systémem pro změnu polohy na orbitální dráze. Nový satelit bude mít také Digital Transparent Processor (DTP), který zvyšuje flexibilitu kapacity a umožňuje zákazníkům SES (Astra) přizpůsobit šířku pásma.

Reklama
Vybrané články