Široká nabídka DVB-T antén

Seznam.cz TV krátce před startem

| redakce | tisk

Na českém televizním trhu začne již brzy působit další lineární televizní kanál. Nová stanice se bude jmenovat Seznam.cz TV a půjde o projekt stejnojmenné společnosti, kterou vlastní česká portálová jednička Seznam.cz.

Televizní projekt Seznam.cz TV bude představen ve středu 10. ledna 2018, kdy by mělo být zahájeno testovací vysílání.

Podle licenčních podmínek bude Seznam.cz TV televizní program informačně-zábavního charakteru. Vysílat bude 24 hodiny denně v češtině. Základním prvkem programu mají být pravidelné bloky zpravodajských relací a publicistických pořadů, doplněné dokumentární a dramatickou tvorbou umístěnou mezi základní prvky vysílání.

Vysílání Seznam.cz TV se má skládat z bloků: živých zpravodajských relací, interaktivních tématických studií, premiéry publicistických pořadů, vybraného obsahu ze Stream.cz, nového obsahu (publicistiky, životního stylu, zábavy) a obsahového promotion Seznamu. Evropské produkci bude vyčleněno nejméně 50 procent vysílacího času. Nejméně dvě procenta z celkového vysílacích času bude vyhrazeno pro vysílání evropských děl vyrobené nezávislými výrobci.

Seznam.cz TV může být od počátku dostupný přes různé distribuční sítě. Provozovatel má licenci pro terestrické, kabelové, satelitní i internetové vysílání. Jako první si nový program zaregistroval kabelový operátor UPC Česká republika.

Pořady Seznam.cz a Stream.cz jsou doposud divákům dostupné prostřednictvím HbbTV aplikace v celoplošném multiplexu 4 u operátora Digital Broadcasting. Brzy se program Seznam.cz TV zařadí mezi klasické stanice.