Široká nabídka DVB-T antén

Kanál A2 - CNN pro Albánii

| redakce | tisk

Vzniká nový zpravodajský a informační kanál pro Albánii, přidružený k CNN. Americká stanice CNN uzavřela exkluzivní dohodu o partnerství s albánskou společností Gener2, aby spustila nový 24 hodinový zpravodajský kanál v Albánii.

Kanál známý jako A2 nebo A2 News, bude mít své sídlo v hlavním městě Tirana, a bude vysílat pro diváky nejen v Albánii ale také pro miliony Albánců žijících v zahraničí.

Za projektem stojí Bashkim Ulaj, jeden z 20 nejbohatších lidí v Albánii, s příjmem několika set milionů eur. Kanál A2 má konkurovat albánským stanicím Shqipëri, News 24, Ora News, Report TV, Abc News a Fax News.

A2 bude výhradním partnerem CNN v Albánii. Díky tomu bude původní program stanice doplněn o vybrané pořady CNN a zprávy přeložené do albánštiny.

Gener2 je jednou z největších privátních stavebních a inženýrských společností v Albánii. Působí v oblasti civilní výstavby, infrastruktury a silniční výstavby, strojírenství a projektového řízení, energetiky a telekomunikací, správy nemovitostí a maloobchodu.

Vedle toho CNN International Commercial (CNNIC) je divizí společnosti Turner International, která je zodpovědná za operace CNN mimo USA. Všechny obchodní aktivity pro takové značky jako CNN International, CNN en Español, CNN Arabic, CNN Style, CNNMoney a Great Big Story jsou realizované přes tuto divizi.

zdroj: satkurier.pl