Široká nabídka DVB-T antén

Nickelodeon HD v Polsku jako Nicktoons HD

| redakce | tisk

Od 15. února 2018 rozhodnutím provozovatele, společnosti Viacom International Media Networks, došlo ke změně v jejím portfoliu programů pro polský trh. Původní kanál Nickelodeon HD, který u našich severních sousedů vysílá od roku 2011, byl nahrazen stanicí Nicktoons HD.

Stanice Nicktoons HD je dostupná na stejných pozicích u stejných operátorů jako původní Nickelodeon HD. Na satelitu je součástí DTH služeb Cyfrowy Polsat a nc+.

technické parametry - Nicktoons HD:

Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 12,015 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA Conax + Nagra MA + Viaccess

Kanál Nickelodeon v polské jazykové verzi vysílá v SD rozlišení od roku 2008. Ve stejném roce se v Polsku objevila stanice MTVN HD, která vedle bloků hudebních pořadů MTV vysílala i pásma s animovanými filmy s logem Nickelodeon. V roce 2010 na polský trh vstoupil program Nick Jr. O rok později MTVN HD bylo rebrandováno na MTV Live HD a zcela se věnuje hudbě. Ve stejném roce byla v Polsku spuštěna také zmíněná stanice Nickelodeon HD. Verze v SD a HD měly různý obsah. Rebrandem na Nicktoons HD skončil u našich severních sousedů Nickelodeon v HD rozlišení.

Nickelodeon HD vysílala seriály a animované filmy pro děti a mládež. Nicktoons HD se zaměřuje výhradně na animovanou produkci.

zdroj: satkurier.pl