Raketa Falcon 9 vynesla satelit Telstar 19 Vantage
| redakce | tisk22. července v 5:50 hodin času UTC nosná raketa Falcon 9 firmy SpaceX vynesla ze startovacího pole Space Launch Complex 40 (SLC-40) z kosmodromu Cape Canaveral na Floridě kanadskou telekomunikační družici Telstar 19 Vantage.
Satelit Telstar 19 Vantage, který je vlastněn kanadskou společností Telesat, je určen pro přenos širokopásmových signálů v Severní a Jižní Americe, stejně tak pro poskytování Wi-Fi připojení k internetu pro cestující v letadlech nad severním Atlantikem.
Separace satelitu od nosné rakety se uskutečnilo asi 32 minut po startu. Plánovaná životnost satelitu je kolem 15 let.
Po aktuální start společnost SpaceX použila nejnovější a nejvýkonnější stupeň Falcon 9 (Block 5 B1047). Podle vývojářů Block 5 má větší výkon než jeho předchůdce a umožňuje připravit první stupeň rakety na druhý start v mnohem kratším čase. První start Falcon 9 Block 5 se uskutečnil v květnu.
Satelit Telstar 19 Vantage byl zhotovený společností Space Systems Loral a váží 7 tun. Podle portálu SpaceFlight Now jde o jeden z nejtěžších satelitů, který byl dopraven na orbitální dráhu.
zdroj: satkurier.pl + SpaceFlight Now
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:06 Rychleji, výše, silněji - společně
20:00 Modrá krev II
20:20 Policie Modrava I (1)
20:15 Polabí (64)
20:10 Léto s kovbojem
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Nový vietor do plachiet (2/4)
20:10 Moja diagnóza
20:30 Dunaj, k vašim službám XIV. (8)
20:55 Stříbrná pila (3)