CryptoBox 800 UHD

Programy Filmbox a VH1 pro Orange z kapacity TAG

| redakce | tisk

Nová slovenská satelitní DTH platforma Orange Sat TV SK bude v rámci simulcryptu využívat modulace některých dalších programů od společnosti TAG (Telekom Austria Group).

Zákazníkům slovenského Orange bude TAG poskytovat programy filmové a distribuční společnosti SPI International/Filmbox (Filmbox, Filmbox Plus, Filmbox Family, Filmbox Premium, Filmbox Extra HD, Fightbox HD, Fast&Fun Box HD, Fashionbox, Docubox HD, 360tunebox, Erox, Eroxxx HD), hudební kanál VH1 Europe, sportovní kanál Eurosport 1 HD, dětský program Baby TV, lifestylový Fine Living, dokumentární stanice CBS Reality, Viasat Explore, Viasat History, módní FTV HD (Fashion TV HD) a prémiové filmové stanice Cinemax HD a Cinemax 2 HD. Všechny tyto programy mají nově připojený systém podmíněného přístupu Irdeto (CAID 0609), který patří platformě OrangeSat SK.

Orange bude využívat dva transpondéry na satelitu Eutelsat 16A (16°E) pro šíření základních programů pro slovenský trh. Další programy budou umístěny na kapacitách třetích stran.

DTH služba Orange zahájí provoz v srpnu letošního roku. V polovině příštího měsíce začne vysílat i sportovní kanál Orange Sport s exkluzivním obsahem. Nebudou chybět ani přenosy z Ligy mistrů UEFA, které se s novou sezónou přesunou k novému provozovateli. Licence pro nové kanály Orange Sport, Orange Sport 2, Orange Sport 3 a Orange Sport 4 získala česká společnost O2 TV u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na posledním zasedání konaném v minulém týdnu. O2 TV zajistí provoz sportovních kanálů pro slovenský Orange. O2 TV již provozuje vlastní sportovní stanice pro vlastní televizi O2TV.