CryptoBox 800 UHD

Nový seriál Castle Rock na HBO GO 2. srpna

| redakce | tisk

Psychologicko-hororový seriál Castle Rock, pochází z říše drsných příběhů Stephena Kinga, kombinuje velkolepou mytologii s komorními příběhy postav a je vyprávěný přesně ve stylu nejoblíbenějších Kingových děl. Vznikla tak epická sága plná temnoty i světla, která se odehrává na pár čtverečních kilometrech lesů ve státu Maine.

Smyšlené mainské město Castle Rock má v Kingově tvorbě výsadní místo. Odehrávaly se v něm už jeho romány Cujo, Temná půle, To a Nezbytné věci, novela Tělo a několik povídek jako Rita Hayworth nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Mnohé odkazy na Castle Rock však obsahují i další věci z Kingova pera. Seriál Castle Rock je tak prvním titulem, který využívá motivů z více Kingových ikonických a milovaných předloh, vypráví je novým způsobem, vzájemně proplétá a dává je do nečekaných souvislostí.

Castle Rock jako pozvánka do mrazivého světa autora bestsellerů Stephena Kinga vznikl v produkci Bad Robot Productions J.J. Abramse ve spolupráci s Warner Bros. Television. V hlavních rolích se představí André Holland (Moonlight, Selma, 42), Melanie Lynskey (Počtyřech, Lítám v tom), Bill Skarsgård (To, Atomic Blonde: Bez lítosti), Jane Levy (Zajatci předměstí, Shameless) a Sissy Spacek (Carrie, První dáma country music). Jako sepciální host se v seriálu objeví Scott Glenn (Pozůstalí).

Castle Rock vznikl na motivy postav a situací napsaných Stephenem Kingem. Sam Shaw a Dustin Thomason je upravili a přepsali do formy televizního seriálu, jehož jsou spolu s J.J. Abramsem, Benem Stephensonem a Liz Glotzer rovněž producenty.

První čtyři epizody desetidílného seriálu Castle Rock budou mít premiéru na HBO GO 2. srpna, pak se diváci dočkají nové epizody každý čtvrtek.

zdroj: HBO