Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Neoprávněná distribuce programů TV Nova a TV Markíza

| redakce | tisk

Okresní soud v Bratislavě vydal předběžné opatření proti slovenské společnosti Elson s.r.o., poskytovateli internetových služeb, který na Slovensku neoprávněně šířil televizní stanice skupiny TV Nova a TV Markíza.

Slovenský soud zakázal šíření všech free-to-air stanic skupiny TV Nova, konkrétně Nova, Nova Cinema, Nova 2 (dříve SMÍCHOV), Nova Action (dříve FANDA), Nova Gold (dříve TELKA) i placených stanic Nova International, Nova Sport 1 a Nova Sport 2 a programů televizní skupiny Markíza - konkrétně TV Markíza, Markíza International, TV Doma a TV Dajto.

Zároveň společnost nesmí umožňovat šíření těchto stanic prostřednictvím své platformy a je povinna odstranit veškerá veřejná vyhlášení, propagaci a reklamu týkající se poskytování televizních stanic skupiny TV Nova a TV Markíza.

Soud potvrdil náš přístup ke společnostem, které distribuují náš televizní signál, aniž by od nás získaly k takové distribuci souhlas. Pirátství v oblasti autorského práva je velice závažnou záležitostí, protože připravuje autory, výrobce a další nositele práv, včetně TV Nova, o odměnu, kterou si zaslouží za svou kreativitu. Z tohoto důvodu aktivně identifikujeme a postupujeme proti těm, kteří autorské právo porušují, a využijeme k tomu veškeré dostupné právní prostředky,“ říká Štěpán Peichl, ředitel právní sekce TV Nova.

zdroj: Nova, Markíza

Reklama
Vybrané články