CryptoBox 800 UHD

3 nové satelity testují na dočasných pozicích

| redakce | tisk

Tři nové telekomunikační družice zahájily testovací fázi na dočasných orbitálních pozicích před uvedením do komerčního provozu. V testech jsou družice Intelsat 39, EDRS-C / Hylas 3 a Amos 17.

Satelit Intelsat 39 v současnosti testuje na pozici 55,3°E. Cílová pozice je 62°E, kde nahradí stávající družici Intelsat 902, vynesenou v roce 2001.

Intelsat 39 bude určen pro širokou škálu služeb - širokopásmové sítě, video distribuci a vládní služby v Africe, Asii, Evropě, na Středním východě a v regionu indického oceánu. Kapacita družice je v C a Ku pásmu. Více zde.

EDRS-C / Hylas 3 je určen pro zlepšení sledování životního prostředí a bezpečnosti, reagování na katastrofy a řešení krizí. Satelit EDRS-C / Hylas 3 testuje na pozici 21,2°E. Družice Intelsat 39 a EDRS-C / Hylas byly vyneseny 6. srpna 2019 z kosmodromu Kourou z Francouzské Guayny.

O den později 7. srpna 2019 byla vynesena telekomunikační družice Amos 17 pro izraelského satelitního operátora Spacecom. Družice nyní testuje v C pásmu na dočasné pozici 13,8°E. Cílová pozice je 17°E, kde byly původně zaparkovány družice Amos 5i a Amos 5.

Družice je navržena pro poskytování široké škály služby - od vysílacích, širokopásových přes mobilní a datové služby po celém území afrického kontinentu.

zdroj: flysat + vl.info