CryptoBox 800 UHD

8219 televizních programů na satelitech SES (Astra)

| redakce | tisk

Na konci září 2019 se vysílalo přes flotilu satelitů SES (Astra) po celém světě celkem 8.219 televizních stanic, což představuje meziroční nárůst o 3 procenta. SES nyní šíří 2.867 programů v HD rozlišení (za rok nárůst o 3%).

SES dále šíří 45 komerčních programů v Ultra HD rozlišení, meziročně o 13 procent stanic více.

68 procent všech televizních programů se nyní vysílá v MPEG-4 (H.264) a dalších 4% stanic v HEVC/H.265.

Satelity operátora SES (foto: SES/Astra)
▲ Satelity operátora SES (foto: SES/Astra)

Výnosy z video distribuce SES (Astra) byly meziročně při konstantním směnném kurzu o 8,2 procenta nižší. Provozovatel satelitů tento výsledek očekával s ohledem na snížení provozu služeb jedním zákazníkem na jedné družici v Severní Americe, zatímco k nižšímu meziročnímu výnosu přispělo i pokračující vypínání televizních kanálů ve standardním rozlišení. V Evropě je pokles výnosů způsoben vypršením některých krátkodobých smluv na kapacitu, které skončily během třetího kvartálu 2018. I přes velkou konkurenci v oblasti video služeb SES dosáhla úspěchu a podepsala několik nových smluv se zákazníky. Výnosy z video služeb byly ve třetím kvartálu ve výši 223,6 milionu eur (-7,2% při konst. směnném kurzu) než ve stejném období před rokem, ale byl v souladu s druhým kvartálem 2019.

SES (Astra) rostou příjmy z mobility - meziročně o 21,7% pro konstantním směnném kurzu, příjmy z fixních dat nepatrně vzrostl (+0,3%) a vládních služeb mírně poklesl (-0,7%).