Místo pro Vaši reklamu

Start sportovního okruhu RTVS odložen na neurčito

| redakce | tisk | názory

Samostatný sportovní televizní kanál slovenského veřejnoprávního vysílatele RTVS zatím nevznikne. Start plánované programové služby Šport RTVS byl odložen na neurčito.

Plány RTVS zkomplikovala pandemie způsobená koronavirusem COVID-19 a postupné rušení velkých sportovních událostí tohoto roku. Práce, které souvisely s přípravou nového vysílacího okruhu, hodlá RTVS dokončit v maximální možné míře.

Start sportovního okruhu RTVS byl spojen s Mistrovstvím Evropy ve fotbale (Euro 2020), které se mělo konat od 12.6. do 12.7.2020. Evropská fotbalová unie (UEFA) rozhodla o přeložení šampionátu na příští léto.

Podobně mohou být odloženy i Letní olympijské hry v Tokiu. Definitivní verdikt se veřejnost dozví do čtyř týdnů.

V čase vrcholiacich príprav na vznik Športu, keď sú rozbehnuté stavebné práce, technologické obstarávania, skladba programu, nákup licencií a výberové konania na nových ľudí, sme sa dostali do obrovskej neistoty. V tejto chvíli by bolo maximálne nezodpovedné oznámiť konkrétny termín spustenia nového okruhu a vstupovať do ďalších finančných záväzkov. Nevieme predpovedať, ako sa situácia vyvinie a kedy začne šport na Slovensku a vo svete naplno fungovať. Keď bude jasné, že je to procesne, finančne a personálne reálne, tak prípravy opäť rozbehneme,“ deklaroval šéf sportovní sekce RTVS Matej Hajko.

RTVS dokončí všechny projekty související se sportovním kanálem. Týkají se rozšíření vysílacích prostorů jako jsou nové střižny, režie či studio či i rekonstrukce kancelářských prostor. Modernizace a rozšíření bylo ale nevyhnutelné i bez spuštění kanálu Šport RTVS.

RTVS aktuálně provozuje tři televizní programové služby - Jednotka a Dvojka. Třetí kanál Trojka, který cílí zejména na seniory, byl spuštěn krátce před vánočními svátky 2019. Čtvrtý kanál bude mít název Šport RTVS.

názory čtenářů