CryptoBox 800 UHD

TivúSat má téměř 7 milionu zákazníků

| redakce | tisk

TivúSat získává další nové zákazníky. Během koronavirového kvartálu (březen až květen 2020) se zvýšil počet zákazníků této italské bezplatné satelitní služby o téměř půl milionu.

Ve stejném období se zdvojnásobil i počet prodaných 4K televizorů v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

TivúSat roste nejenom v počtu zákazníků ale i v množství nabízených programů. Aktuálně má TivúSat celkem 173 bezplatných programů, z toho je 55 ve vysokém rozlišení (HDTV) a 9 v Ultra HD ve formátu 4K. Další rozšíření programové nabídky v HD rozlišení mohou diváci TivúSat očekávat od roku 2021. Pro srovnání: v italské pozemní síti je počet programů poloviční a k dispozici je jen 9 HD programů.

Italští vysílatelé více podporují satelitní platformu, která poskytuje pokrytí celého území Itálie a má širší nabídku programů, včetně zahraničních stanic. Budoucnost pozemní televize je v Itálii navíc nejistá.

Během tříměsíčního lockdownu Italové skupovali ve velkém nové televizory, kdy většina z nich byla s podporou rozlišení 4K a jen desetina s HD. Prudce roste zájem o televizory s větší zobrazovací jednotkou - naprostá většina prodaných kusů měla úhlopříčku od 32 do 90 palců. Televizorů pod 32 palců se prodalo méně než 5 procent. Tři čtvrtiny prodaných televizorů bylo tzv. smart TV.

zdroj: ilgiornale.it + franck