CryptoBox 800 UHD

TVP Historia 2 bude vysílat pouze online

| redakce | tisk

Dne 1. března 2021 spustí polský veřejnoprávní vysílatel TVP (Telewizja Polska) svůj nový kanál s názvem TVP Historia 2. Bude k dispozici online na televizní platformě historia2.tvp.pl a prostřednictvím hybridní platformy HbbTV.

Hlavním cílem nového projektu je zvýšit dosah a rozšířit publikum TVP Historia.

"Víme, kolik je v Polsku milovníků historie, a proto zvyšujeme dosah kanálu a zavádíme speciální streamovací platformu, kde bude TVP Historia 2 k dispozici od 1. března. Dnes je internet místem, kde mnoho mladých lidí čeká na zajímavou nabídku. S ohledem na ně zvyšujeme dosah TVP Historia. Před několika měsíci jsme již zvýšili dosah TVP Kultura vytvořením programu s názvem TVP Kultura 2," říká Mateusz Matyszkowicz, člen představenstva TVP S.A.

Logo TVP Historia 2
▲ Logo TVP Historia 2

Programová nabídka TVP Historia 2 bude obsahovat publicistiku, zábavu, dokumentární filmy, seriály a produkci věnovanou historii Polska a světa. V odpoledních pásmech budou moci diváci TVP Historia 2 sledovat online nejdůležitější pořady vysílané na TVP Historia a historické seriály vysílané na jiných programech.

Vysílání TVP Historia 2 bude zahrnovat tématická pásma zaměřená na různé věkové skupiny, ale především na mladé lidi. Každý den od pondělí do pátku ráno a po půlnoci bude vysílán seriál "Opakování historie", včetně krátkých a zajímavých pořadů o nejdůležitějších historických faktech. Nabídka je připravena především pro absolventy středních škol. Budou zde pořady pro nadšence historie, kteří chtějí vědět ještě více. V pondělí večer mohou diváci na nové stanici sledovat životopisné filmy, v úterý a ve středu festivalové filmy a reportáže z regionů TVP a ve čtvrtek historické seriály. Na páteční večery je připravena široká škála programů o historii hudby. Sobota je návratem k polské kultovní filmové produkci.

zdroj: satkurier.pl + TVP