Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Nalaďte se na digitální vysílání v multiplexu 22

| redakce | tisk

Společnost České Radiokomunikace (ČRa) rozšířila svůj celoplošný DVB-T2 multiplex o novou programovou službu - vlastní informační kanál s názvem Nalaďte se na digitální vysílání.

Program Nalaďte se na digitální vysílání je aktuálně složen ze dvou statických obrazovek, které se střídají. Obsahují kontaktní údaje - telefonní číslo, e-mail i adresu webových stránek, kde dostanou diváci potřebné informace k pozemnímu vysílání.

Nalaďte se na digitální vysílání - záběr z příjmu programu
▲ Nalaďte se na digitální vysílání - záběr z příjmu programu

Vysílání info kanálu je šířeno v HD rozlišení 1280x720p v kodeku HEVC se zvukem ve formátu HE-AAC.

Provozovatel multiplexu již dříve provozoval podobný program s názvem Nalaďte se na DVB-T2. Ten byl šířen v tehdejším regionálním DVB-T multiplexu RS8 v době přechodu České republiky na druhou generaci pozemního vysílání (DVB-T2). Obsahoval praktické informace a termíny k zapínání DVB-T2 vysílačů a vypínání původních DVB-T sítí.

Podobný program k vysílání DVB-T2 provozuje také konkurenční operátor Digital Broadcasting. Kanál s názvem Televize přes anténu šíří celoplošný DVB-T2 multiplex 24. I v tomto případě byl informační kanál šířen i dříve při přechodu Česka na DVB-T2 v rámci bývalé DVB-T sítě RS7.

Reklama
Vybrané články