Quantcast

Šlágr 2 by mohl přijít o terestrickou licenci

| redakce | tisk

Česká hudební stanice s teleshoppingovými prvky Šlágr 2, provozovatele Šlágr TV, s.r.o., která je v likvidaci, by mohla přijít o licenci pro digitální pozemní vysílání, kterou získala 26. září 2017. Regulátor RRTV zahájil s provozovatelem programu správní řízení o odnětí licence.

Stanice Šlágr 2 dříve vysílala v celoplošném DVB-T2 multiplexu 23, ve kterém skončila, podobně jako hlavní program Šlágr TV. Zatímco Šlágr TV se krátce poté objevil v jiné celostátní síti (multiplex 24), sesterský kanál Šlágr 2 po vyřazení z daného multiplexu byl dostupný jen u placených televizních platforem.

Provozovatel kanálu Šlágr 2 proto požádal regulátora o přerušení terestrického vysílání tohoto programu do 31.5.2021. Regulátor na svém posledním zasedání si povšiml, že stanice od uvedeného data nevysílala terestricky déle než 30 dnů a stanovila mu lhůtu k vyjádření do 15 dnů od doručení oznámení o zahájení řízení.

Pod značkou Šlágr se aktuálně vysílají čtyři programy - vedle změněných dvou programů také stanice Šlágr Premium (Šláger Premium) a Šlágr Muzika (Šláger Muzika). Zatímco první uvedená je poskytována jako placený kanál, druhá je také dostupná na klasickou pozemní anténu.

Reklama
Vybrané články