Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Eutelsat získal ocenění za investici do OneWebu

| redakce | tisk

Francouzský satelitní operátor Eutelsat na letošním World Satellite Business Week získal ocenění "Strategická transakce roku" za svoji strategickou investici do provozovatele konstelace LEO, společnosti OneWeb.

Ocenění je uznáním strategického kroku společnosti Eutelsat, která v dubnu 2021 převzala spolu s firmou Bharti Global a vládou Spojeného království vedoucí podíl ve společnosti OneWeb. Transakce upevňuje pozici Eutelsatu jako jediného globálního satelitního operátora kombinujícího zdroje na geostacionární dráze s jedinečným přístupem do segmentu nízké oběžné dráhy Země (LEO - Low Earth Orbit).

Ocenění pro Eutelsat (foto: Eutelsat)
▲ Ocenění pro Eutelsat (foto: Eutelsat)

Celková investice společnosti Eutelsat činí 715 milionů USD, čímž získává 22,9% podíl ve společnosti OneWeb a stává se druhým největším akcionářem společnosti OneWeb. S kapitálovou investicí Eutelsatu jsou spojena významná práva na správu a řízení, včetně zastoupení v představenstvu, zatímco postavení Eutelsatu na trhu a jeho technické znalosti jako prvotřídního satelitního operátora budou hrát klíčovou roli v úspěchu této nové konstelace.

OneWeb od investice Eutelsatu získal pozoruhodnou dynamiku, a to jak na provozní frontě, kdy je již více než polovina flotily na oběžné dráze a brzy bude částečně uvedena do provozu, tak na komerční frontě, kdy byla uzavřena řada významných smluv s prvotřídními distributory a zákazníky, včetně společností AT&T, BT, Hughes, NorthwesTel, Peraton a NEOM.

Reklama
Vybrané články