Quantcast

Sportovní UDAR HD z nového muxu na ABS 2A

| redakce | tisk

Na telekomunikačním satelitu ABS 2A byl uveden do provozu nový DVB-S2 multiplex s několika ruskými programy. Paket je zajímavý zejména distribucí sportovní stanice UDAR HD v mezinárodní verzi.

Nový paket se vysílá na kmitočtu 11,040 GHz, což je frekvence blízká dříve používané DVB-S platformě na kmitočtu 11,044 GHz, která byla před časem vypnuta.

V paketu STV (Satellite TV) se vysílají tři televizní programy - TDK, JWL a UDAR HD Int. Všechny se vysílají v MPEG-4, první dvě v SD, UDAR je v HD rozlišení. Stanice jsou šířeny volně ( FTA) v ruském svazku. Ten primárně pokrývá území Ruské federace a okolní země. Příjem je možný s parabolami kolem 120 cm i v regionu střední Evropy.

UDAR HD - záběr z příjmu stanice
▲ UDAR HD - záběr z příjmu stanice

Sportovní fanoušky zaujme především mezinárodní mutace UDAR HD. Jde o program zaměřený na bojová umění s důrazem na pěstní souboje z předních ruských a světových akcí a také obsah MMA.

Na projektu stanice UDAR spolupracují společnosti National Media Group (NMG) a Media-Telekom, společný podnik NMG a operátora Rostelekom. Bojová umění jsou po fotbalu a hokeji třetím nejoblíbenějším sportem.

UDAR je nový sportovní kanál na ruském trhu. K dispozici bude i zmíněná mezinárodní distribuce do zemí SNS. Zatím není známo, zda program zůstane trvale FTA nebo volné vysílání je jen krátkodobou záležitostí s cílem představit programovou novinku operátorům a divákům.

technické parametry - JWL, TDK, UDAR HD:

• ABS 2A (74,7°E), freq. 11,040 GHz, pol. H, SR 45000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

Reklama
Vybrané články