Quantcast

TV Nova dnes večer uvede dokument Nedělej Zagorku!

| redakce | tisk

TV Nova dnes po Televizních novinách, mimořádně k uctění památky populární zpěvačky Hany Zagorové, uvede dokument Nedělej Zagorku! Snímek vznikl minulý rok, kdy devítinásobná držitelka Zlatého slavíka oslavila 75. narozeniny. Mapuje její životní cestu a fenomenální kariéru.

Ačkoliv jsme film připravovali v souvislosti s jejím životním jubileem, Hanka si při některých pasážích byla vědoma, že je diváci uvidí v době, když už tu nebude... Byl to nejčistší člověk v československém šoubyznysu. Nikdy v životě jsem neslyšel, že by někoho pomlouvala,“ vzpomíná režisér a kamarád Michal Čoudek.

Hana Zagorová a Michal Čoudek (foto: TV Nova)
▲ Hana Zagorová a Michal Čoudek (foto: TV Nova)

„Profesionálka“, „opravdová dáma“, „originální hlas“, „pokorná ženská“ - tak o fenomenální Haně Zagorové v dokumentárním filmu mluví zpěvaččini přátelé, kolegové a spolupracovníci.

Hana Zagorová, plagát (foto: TV Nova)
▲ Hana Zagorová, plagát (foto: TV Nova)

Snímek mapuje kariéru populární umělkyně od doby, kdy se objevila na české hudební scéně jako interpretka a textařka popových šansonů, přes její slavné spolupráce s Petrem Rezkem, Karlem Vágnerem, Stanislavem Hložkem a Petrem Kotvaldem nebo s italskou star Drupim, až po její porevoluční působení na obrazovkách TV Nova ve vlastním pořadu. Dokument dává nahlédnout i do zpěvaččina soukromí.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články