Quantcast

Boomerang vysílá blok Cartoonito

| redakce | tisk

Boomerang, dětský kanál skupiny Warner Bros. Discovery, začal vysílat nový programový blok Cartoonito, který je určen dětem ve věku od 2 do 5 let. Cartoonito nabídne bezpečný prostor, kde mohou být i ty nejmenší děti samy sebou a kde se mohou naučit překračovat hranice s respektem a empatií.

Diváci se mohou těšit nejen na známé postavičky a příběhy od předních tvůrců, ale i na zbrusu nové seriály s pořádnou dávkou dobrodružství. Blok Cartoonito odstartoval na kanálu Boomerang a diváci jej mohou sledovat denně od 8:00 do 14:00 hodin.

Pořady Cartoonito podporují rozvoj čtyř vlastností: kreativity, péče, zvědavosti a odvahy. Na filozofii tohoto programového bloku se současně podílela i řada odborníků, díky čemuž vznikl autorský program zaměřený na Human centric Learning, vzdělávací systém inspirovaný pozitivní psychologií a moderní vědou. Humanocentrismus Cartoonita se pak zaměřuje na potřeby, dovednosti a rozvoj batolat.

Blok Cartoonito na stanici Boomerang (foto: Warner Bros. Discovery)
▲ Blok Cartoonito na stanici Boomerang (foto: Warner Bros. Discovery)

Každá kreslená postavička Cartoonita nese poselství týkající se výše uvedených hodnot. Ty jsou označeny symboly, které se zobrazují během vysílání pořadu a mají symbolizovat vlastnosti, jako je vytrvalost, týmová spolupráce, schopnost řešit různé situace, laskavost, starostlivost, propojenost, schopnost naslouchat a podpora kreativity. Nová stanice vytváří prostor, kde mohou předškoláci poznávat svět a být vždy sami sebou. Cartoonito oslavuje děti v celé jejich jedinečnosti, tedy přesně takové, jaké jsou.

V září bude Cartoonito vysílat premiérové díly těchto seriálů:

• Tomáš a přátelé o malé lokomotivě z ostrova Sodor.
• Lamput o dobrodružstvích malého oranžového tvora, který dokáže měnit podobu.
• Looney Tunes: Animáky o kultovních postavičkách v čele s králíkem Bugsem a kanárkem Tweetym.
I v nadcházejících měsících čeká na diváky mnoho dalších premiér:
• Batwheels je seriál zasazený do světa DC univerza. Hlavními postavami jsou super auta zachraňující svět stejně jako jejich lidští předchůdci! V nové sestavě se objeví batmobile Bam, motorka Batgirl a sporťák Redbird.
• CoComelon vypráví příběh malého batolete jménem JJ, které společně se svými sourozenci, kamarády, rodiči, a prarodiči poznává barevný svět prostřednictvím jednoduchých písniček. CoComelon klade důraz na prezentaci příběhů o rodinných hodnotách, pozitivní přístup k životu a zdravé stravovací návyky. Podporuje učení a poznávání světa hrou.
• Pavouček Lucas vypráví o dobrodružstvích malého roztomilého zvířátka. Rád zpívá písničky a s nadšením poznává svět kolem sebe. Díky svému talentu se dostane do každého koutu domu. Bydlí v historickém viktoriánském domě, kde má další veselé kamarády. Seznámí se s Findleyem, malou mouchou s velkým srdcem, energickým malým buldočkem Avokádem a pohodovým chameleonem Bodhim.

Reklama
Vybrané články