Quantcast

Největší meteorologické katastrofy světa na TV Spektrum

| redakce | tisk

Televizní rozhovory, dramatické archivní záběry a poutavé lidské příběhy se spojují v připravovaném televizním seriálu Ekologické katastrofy, který divákům přiblíží nejúžasnější meteorologické katastrofy v historii.

Od horkého britského léta 1976 přes ničivé následky hurikánu Katrina v New Orleans v roce 2005 až po výbuch sopky na Islandu v roce 2010. Tento seriál se snaží odhalit jejich vývoj a prozkoumat nejnebezpečnější a nejničivější meteorologické jevy, které trvale poznamenaly naši moderní dobu. Vychutnejte si napínavý seriál Ekologické katastrofy na televizní stanici Spektrum, který bude mít premiéru 6. srpna ve 21.05 hodin.

Plamenná sága: britské horké léto (1976)
Seriál Ekologické katastrofy se vydává na kouzelnou cestu zpět do horkého britského léta roku 1976, období, kdy se krajina střetla s neúprosnou vlnou horkého počasí a nezvykle dlouhým obdobím sucha. Teploty se vyšplhaly na nebývalou úroveň a měsíce nepršelo. Britské horké léto roku 1976 se nezapomenutelně zapsalo do paměti národa. Tento seriál se hluboce zabývá vědeckými a sociálními důsledky tohoto mimořádného jevu a odhaluje problémy, kterým musely komunity a úřady čelit při adaptaci během spalujících podmínek.

Ničivé pustošení: hurikán Katrina (2005)
Jedna z najzajímavějších kapitol seriálu popisuje děsivý příběh hurikánu Katrina, který v roce 2005 zasáhl New Orleans. Prostřednictvím dojemných rozhovorů seriál nabízí pravdivý a emotivní pohled na nebývalou zkázu způsobenou touto přírodní katastrofou. Stanete se svědky obrovských škod způsobených silným větrem a katastrofálními přílivovými vlnami, kdy došlo ke ztrátám na životech, vysídlení komunit a rozsáhlému poškození infrastruktury.

Hněv Přírody: erupce sopky na Islandu (2010)
Další fascinující segment se zaměřuje na hypnotizující, ale zároveň hrozivou erupci sopky na Islandu v roce 2010. Seriál zachycuje ohromující příběh erupce sopky Eyjafjallajökull, která vychrlila do vzduchu mračna popela a narušila leteckou dopravu po celé Evropě. Událost ukázala následky hněvu přírody s globálním dopadem, který ovlivnil nejen Island, ale také letecký průmysl a cestující po celém světě.

Hledání odpovědí a odhalováí meteorologických záhad
Během Ekologických katastrof diváci se vydají na strhující cestu, aby odhalili skryté síly, které jsou hnacím motorem meteorologických katastrof, a jejich hluboké důsledky pro naši moderní dobu. Seriál podrobně zkoumá meteorologické jevy a hledá odpovědi na to, jak se vyvinuly a proč se staly jedněmi z nejnebezpečnějších a nejničivějších událostí v historii. Prostřednictvím pohledu do minulosti seriál nabízí cenné poznatky o neustále se měnícím chápání povětrnostních jevů a o významu připravenosti, zmírňování následků a adaptace na ochranu našich společenství před nepředvídatelnými přírodními silami.

S televíznymi rozhovory, které rezonují s emotivním napětím, dechberoucími archivními záběry a dojemnými lidskými příběhy slibuje AMC NETWORKS INTERNATIONAL fascinující odyseu po nejvýznamnějších meteorologických katastrofách v historii. Sledujte se zatajeným dechem premiérový díl na televizní stanici Spektrum 6. srpna ve 21.05 hodin.

zdroj: AMC

Reklama
Vybrané články