Quantcast

NTV Plus pro Kaliningrad zřejmě také z pozice 56E

| redakce | tisk

Abonenti NTV Plus z Kaliningradské oblasti budou patrně přijímat satelitní službu z nové orbitální pozice. Operátor pay-tv platformy NTV Plus zahájil distribuci programů z prvního a druhého federálního multiplexu z moskevské oblasti na nové kapacitě satelitu Express AT1 na pozici 56°E.

Platforma NTV Plus využila uvolněný transpondér po jiné ruské DTH službě Russkij Mir, která se přesunula na sousední frekvenci 12,380 GHz, pol. L.

Nový multiplex NTV Plus se vysílá na kmitočtu 12,360 GHz s pravotočivou polarizací a obsahuje domácí (ruské) programy Pervyj kanal, Rossija 1, Match TV, NTV, 5 kanal, Rossija K, Rossija 24, Karusel, OTR, TV Centr, REN TV, Telekanal Spas, STS, Domašnyj telekanal, TV3, Pjatnica!, Telekanal Zvezda, Mir, TNT a Muz TV. V multiplexu jsou i tři rozhlasové programy: Vesti FM, Radio Majak a Radio Rossiji.

V době publikování zprávy byly všechny programy volné ( FTA). Nicméně se počítá se zakódováním (CA Viaccess).

Připomeňme, že původní družice Express AMU1 na pozici 36°E, již nepokrývá Kaliningradskou oblast a abonenti NTV Plus jsou nyní bez části programové nabídky (mohou přijímat jen programy z Eutelsatu 36B). Konkurenční Trikolor TV situaci vyřešil rozšířením kapacity pro Kalingrad právě na pozici 56°E v širokém svazku (wide beam).

technické parametry:

• Express AT1 (56°E), freq. 12,360 GHz, pol. R, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, zatím FTA

Reklama
Vybrané články