Digital Broadcasting testuje nový anténní systém pro DAB
| redakce | tiskSpolečnost Digital Broadcasting je dalším z provozovatelů digitálního rozhlasového vysílání ve standardu DAB+. Od 10. července 2023 testuje digitální rozhlas ze dvou lokalit ve Středočeském kraji.
Posluchači v okolí vysílačů Benešov - Kozmice a Buchov, které pracují v rámci jednofrekvenční sítě (SFN) na kanálu (bloku) 5B (freq. 176,64 MHz) oba po výkonu 1 kW ERP mohou naladit dvě rozhlasové stanice - Rádio Čas a Rádio Čas Rock. Oba vysílače jsou využívány i pro celoplošnou pozemní DVB-T2 vysílací síť 24 (multiplex 24).
V první fázi provozovatel testoval úroveň zabezpečení EEP 2-A pro Radio Čas a EEP 3-A pro Radio Čas Rock. Dne 19. července 2023 nastala technická změna v úrovni zabezpečení. Radio Čas používá EEP 2-A a Radio Cas Rock pro posluchače nejpříznivější EEP 1-A.
Vedle těchto technických testů probíhají i plánované modely v rámci reálného šíření. Aktuálně probíhají testy nového vysílacího anténního systému, což znamená, že pokrytí se v různých oblastech od vysílačů mohlo změnit.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Vyprávěj
20:00 Modrá krev III: Salmové
20:20 Extrémní proměny II (12)
20:15 Kamarádi (98)
20:10 Sanitka 2 (13)
20:05 Policie Delta
20:30 Vraždy v Champagne
20:10 Svetové dobrodružstvo Davida Attenborougha
20:30 Na nože IV.
20:20 Miluji Slovensko