Quantcast

Malá velká liga s Markem Němcem na prima+

| redakce | tisk

Nový český rodinný seriál nabídne už ve středu 6. září 2023 streamovací platforma Prima+. Osmidílná komediální série Malá velká liga vypráví příběh bývalého fotbalisty a brilantního prvoligového trenéra Honzy Růžičky.

Komplikovanou osobnost Růžičky, který vinou svého chování vyfasuje podmínku a veřejně prospěšné práce na základní škole, ztvárnil Marek Němec. Seriál vznikl v režii Jakuba Machaly.

Najít si cestu k netalentovaným malým fotbalistům se ukáže jako trest daleko větší, než se na první pohled mohlo zdát... Marek Němec alias Honza Růžička stojí před životní výzvou: z šestice malých specifických žáčků vychovat fotbalisty, kteří obstojí v meziškolní konkurenci.

Logo seriálu Malá velká liga (foto: FTV Prima)
▲ Logo seriálu Malá velká liga (foto: FTV Prima)

Jan „Honza“ Růžička (Marek Němec) je po potyčce v přímém přenosu s vycházející hvězdou svého klubu Sparta Praha, mladým útočníkem Paškou (Marek Lambora), propuštěn ze zaměstnání, vyloučen z klubu a nemůže trénovat. Navíc je kvůli zničení osobního majetku, napadení a kladení odporu při zatýkání pod vlivem alkoholu odsouzen na několik měsíců veřejně prospěšných prací nepodmíněně. Jeho řádění, nezřízené pití a podrážděné chování jsou důsledkem jeho povahy a rozpadajícího se manželství.

Jeho žena Sára (Anna Fixová), láska jeho života, ho opustila. Růžička se tak ocitne ze dne na den bez práce, pro kterou žije, bez ženy, kterou miluje, v podnájmu někde na sídlišti a navíc je přinucen v rámci svého trestu trénovat bandu netalentovaných dětí ze sídlištní základní školy. A tak člověk, který dosud nepoznal nic než fotbal a výhry, najednou po sérii velkých životních proher musí poznat i všechno to mimo fotbal, co se nazývá život. A tak má bezdětný chlap v počínající krizi středního věku, který nikdy nechtěl mít děti, na krku rázem několik pěkných kvítek.

Díky tomu ale vedle snahy získat zpět svou práci a manželku zjistí, že jsou možná i jiné věci, na kterých v životě může záležet. A dokonce možná i jiné ženy... Pomohou mu nové životní lekce k tomu, aby se stal o trochu menším egoistou a narcisem?

V seriálu se dále objeví Anna Fixová, Martin Myšička, Roman Štabrňák, Sarah Haváčová, Anežka Rusevová, Vanda Chaloupková, Marek Lambora a další. Seriál byl natočen podle scénáře Michala Baláže a Jakuba Machaly.

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články