Quantcast

Z Liblic vysílá Country radio

| redakce | tisk

Vysílač v Liblicích u Českého Brodu, jehož stožáry jsou s výškou 355 metrů nejvyšší stavbou v Česku, vlastní České Radiokomunikace. Vysílač byl postaven v letech 1975 a 1976 na místě předchozího dožitého vysílače Blaw-Knox.

Oba stožáry jsou vybaveny šplhajícími výtahy na spalovací pohon. Výtahy jezdí až do výšky 350 m, čímž jsou nejvyššími výtahy v Česku. Díky tomu, že zde nyní začalo Country radio vysílat, se legendární stožáry nebudou muset bourat.

Vysílač Liblice u Českého Brodu nově využívá Country radio (foto: RUB)
▲ Vysílač Liblice u Českého Brodu nově využívá Country radio (foto: RUB)

Nově si tedy posluchači Country rádia a milovníci této muziky mohou naladit stanici na středních vlnách na 639kHz (AM). Výkon vysílače je 20 kW, dostatečný na pokrytí téměř celé republiky, což potvrzují ohlasy nadšených posluchačů a fanoušků rádia.

Country radio je první a nejsilnější rádio formátu country a folk v ČR oslovuje zejména lidi starší 40 let. Vysílá od srpna 1991, kdy bylo založeno jako první stanice formátu country hudby v Evropě.

Vysílač Liblice u Českého Brodu nově využívá Country radio (foto: RUB)
▲ Vysílač Liblice u Českého Brodu nově využívá Country radio (foto: RUB)

Dnes kromě country a folku najdete na jeho vlnách i populární hudbu 60. let, spirituál, trampskou hudbu nebo bluegrass. Zhruba 70 % vysílacího času je věnováno domácím interpretům.

zdroj: RUB

Reklama
Vybrané články