Quantcast

Vojenský kanál VTK volně přes bulharský satelit

| redakce | tisk

Bulharský vojenský kanál VTK se objevil na volné kapacitě bulharské pay-tv platformy neosat na domácí (bulharské) družici BulgariaSat 1 na orbitální pozici 1,9°E. Vysílání je šířeno volně ( FTA) a pokrývá celou Evropu.

Příjem programu je proto možný s parabolami malých rozměrů (od cca 60 cm) i v regionu střední Evropy. Program je poskytován v SD rozlišení (720x576) v kodeku MPEG-4 (H.264) se zvukem v MPEG (128 kbit/s).

Bulharská stanice VTK začala vysílat před více než dvaceti lety - 7. ledna 2003. Původně byl program vysílán čtyři hodiny denně ze Šumenu. Od 1.3.2004 již VTK vysílá ze Sofie a 24 hodiny denně.

VTK - záběr z příjmu stanice
▲ VTK - záběr z příjmu stanice

VTK poskytuje informace Ministerstva obrany, plní svůj hlavní úkol reflektovat politiku vedení státu a armády v oblasti bezpečnosti a obrany.

VTK poskytuje řadu pořadů určenému širokému okruhu diváků - vedle bohatého informačního obsahu nabízí také kvalitní evropskou hranou filmovou produkci, populárně-vědecké, naučné a turistické dokumenty, pořady pro děti a další obsah.

Program je šířen více než 70 kabelovými operátory v Bulharsku a distribuován prostřednictvím satelitu do celé republiky, do oblasti Balkánského poloostrova a celé Evropy. Prostřednictvím satelitu a internetu je stanice VTK dostupná ve více než 200 zemích.

Vysílání stanice VTK bylo doposud možné přijímat volně z kapacity operátora Vivacom na družici Intelsat 38 (45°E).

technické parametry - VTK:

• BulgariaSat 1 (1,9°E), freq. 12,322 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

Reklama
Vybrané články