Quantcast

Ladies European Tour na O2 TV Sport až do roku 2026

| redakce | tisk

Stanice O2 TV Sport bude i v příštích letech vysílat golfovou sérii Ladies European Tour. Čeští golfoví příznivci se dočkají přímých přenosů až z 20 turnajů včetně tradičně skvěle obsazeného klání v Berouně.

Sezona startuje již tento čtvrtek turnajem Magical Kenya Ladies Open, kterým budou zároveň zahájeny i přímé přenosy na O2 TV Sport za účasti českých hráček.

Kanál O2 TV Sport vysílá Ladies European Tour od roku 2022 a byl tak u všech podstatných úspěchů českých golfistek z posledního období. Nyní došlo k prodloužení práv pro Českou republiku až do roku 2026.

Ladies European Tour 2024 (foto: O2 TV)
▲ Ladies European Tour 2024 (foto: O2 TV)

Diváci se mohou těšit až na dvacet nejvýznamnějších turnajů v každé sezoně. Kromě světových zastávek pro nás bude samozřejmě vrcholem partnerský turnaj v Berouně, který je vždy skvěle obsazen českou stopou. Přenosy na O2 TV Sport budou komentovat Klára Janáčková a Čeněk Lorenc, doplní je zkušené expertky Zuzana Mašínová a Eva Koželuhová,“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Termínovým vrcholem Ladies European Tour bude pro českého fanouška Tipsport Czech Ladies Open 21. - 23. 6. 2024, jenž se tradičně koná v Royal Beroun Golf Clubu.

Díky skvělým výsledkům v roce 2022 a 2023 se i v letošní sezóně představí na celé tour čtveřice českých golfistek Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Sára Kousková. Tereza Koželuhová a Tereza Melecká věří, že se na základě výsledků z Q-School v prosinci 2023 v Maroku budou moci zúčastnit vybraných LET turnajů v průběhu sezóny. V Berouně bude na pozvání promotéra turnaje startovat dalších až osm nejlepších českých profesionálních a amatérských hráček, v čele s juniorskou mistryní světa 2023 Denisou Vodičkovou," nastínil promotér Tipsport Czech Ladies Open Luboš Koželuh.

V tomto roce bude v rámci Ladies European Tour na prize money vyplaceno hráčkám rekordních více než 34 milionů eur (přibližně 833 milionů korun českých). „Program pro rok 2024 poskytne našim talentovaným golfistkám platformu, na které se budou moci předvést v tom nejlepším světle," uvedla generální ředitelka LET Alexandra Armas, a dále pokračuje:

Naše turnaje představí hvězdná hřiště a golfovou zábavu ve 20 různých zemích a pro naše hráčky se naskytnou významné globální příležitosti. Je to vzrušující doba, kdy se do Evropy blíží olympijský golf a na obzoru je další dramatický Solheim Cup. Těšíme se, že se o tuto cestu podělíme s našimi fanoušky po celém světě,“ doplnila Alexandra Armas.

zdroj: O2 TV

Reklama
Vybrané články