Americana Radio požádala o DAB licenci
| redakce | tiskNa českém trhu chce vysílat další nová rozhlasová stanice v rámci digitálního rozhlasového vysílání ve standardu DAB (Digital Audio Broadcasting).
Pražská společnost Simple Media, s.r.o., vlastněná HEY Media cz s.r.o., požádala o udělení licence pro rozhlasovou stanici s názvem Americana Radio.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se bude požadavkem subjektu zabývat na některém z příštích termínů zasedání. Po udělení licence bude mít žadatel 180 dní na spuštění vysílání.
Žádosti o digitální rozhlasové licence nyní mohou přibývat - vedle DAB multiplexu veřejnoprávního Českého rozhlasu je totiž v provozu i první celoplošný DAB multiplex pro komerční rádia, který od Silvestra provozuje plzeňská společnost RTI cz. Vedle celoplošné DAB sítě jsou v provozu také regionální DAB multiplexy.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Tři zlaté dukáty
20:00 Návrat sedmé roty
20:20 Řachanda
20:15 Pohádky pro Emu
20:10 Profesionálové 4 (9)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Záhady tela
20:10 Zuzana - žena, ktorá neluže
20:10 Gól mesiaca
20:20 V sedmém nebi